AKP dershaneler için tarih verdi

AKP dershaneler için tarih verdi
AKP dershaneler için tarih verdi
Dershane düzenlemesi hakkında AKP'li Mustafa Elitaş'tan açıklama geldi.

Dershanelerin kapatılması konusu hakkında AKP 'li TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan açıklama geldi.

Elitaş, dershaneler hakkındaki düzenlemenin bütçe görüşmelerinin ardından, Ocak ayında TBMM'ye geleceğini söyledi. Elitaş, "Bu düzenleme bize oy kaybettirmez oy kazandırır" diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/116233011623307

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  oy için mi yapıyorsunuz yani? - emr-91

  o dandik meslek liselerinde düz liselerde okuyanlar en fazla aöf kazanır. o çocukları tek umudu dersane ben de onlardan biriydim. ama sizin amacınız oymuş eğitim falan hikaye

  Tüccar zihniyeti... - testereci

  Adamlar işin esasını anlatmaya gerek görmeden, bize oy kazandırır veya kaybettirir hesabı yapıyorlar...Ya bir zahmet bu dersane olayı nereden kaynaklandı, gerekli mi değil mi? Yerine ne koyuyorsunuz açıklayınız da anlayalım!!! Eğitim gibi bir temel konuya işportacı mantığı ile yaklaşıyorlar utanmadan..Tamam cemaatle kapışıyorsunuz da eğitim üzerinden bunu yapınca çocukların ve gençlerin eğitimi sizin siyasi kapışmanızın kurbanı oluyor...Yazıklar olsun!!!!

  ... - isakent

  nur cemaatinden bir arkadaş şöyle demişti bizim yolumuz belli bugun AK parti ile denk düştü yarın bir başka parti farketmez .buda kendi gündemleri ve vizyonları oldugunu gösterir benim gözleledigim Vatikan vari bir yapılanmaya gittigidir banka,egitim kurumları,aklınıza gelebilecek her alanında şirketler turizm,inşaat,digerleri . Devletin her alanında ve her kanalında kendi elemanları var ve gün geldi devlete kafa gösterecek duruma geldiler devletin bunlara gereken müdahaleyi yapması elzemdir.İSLAMa hizmet ettigini söylemeleride yalanın dik alasıdır olsa canım kurban işi mezarlıkta KURAN yerine risaleyi nur okuyacak duruma getirdiler hepimiz KURAN cahili oldugumuz içindirki bu biatçi ,hurafeci ,gırtlagına kadar şirke bulaşmış dünya menfaatlerini RAB edinen yapı ortaya çıktı sorgulamayan ve sorgulayanıda yaftalayan yapıdan ALLAHa sıgınırım.

  OY OY OY 3 - HARAYDIN

  Her ile iki üniversite kurun, birine sadece o ilde lise bitirenler müracat etsin,alın size sınav ihtiyacı ortadan kalkar,dersane ortadan kalkar. Öğrenciyi fen , sosyal, sağlık ve mühendislik diye dört, yada sosyal fen diye iki gruba ayırın isteyen herkes üniversite birinci sınıfa gitsin. Bölümlerin en ağır dersini her hoca bir bölümünü anlatsın.Herkes aynı dersleri görsün, her hocadan bir ders alsın, ders sınavı sonucuna göre bölümleri kendileri seçsin, üniversiteye giriş sınavı yapmayın. Bu ağır dersleri alanlar kendiliğinden fakültelerini belirleyeceklerdir, fazla müracat halinde her bölüm hangi dersleri istiyorsa onların ortalamasının not sıralamasına uyarsınız. Herhocanın bir sorusu olduğundan adaletsizlikte ortadan kalkar. ortada ne dersane olur, ne sınav olur. Dersane kapattım demek laf değil ki, bir saatlik iş, ama bir anlamı var diyen açıklasın da millet de duysun, dersamne kötü ama onun yerine müracat edilen yöntemler iyi diyen bir kişi çıksın. Bu sınavla lise yerleştirecekseniz çocuk ana babasından,okul öğretmeninden, ona cazip teklifler sunan her!!! odaktan, özel dersten, etüt merkezi diye merdiven altına ve bodrumlara kurulan dükkanlardan yardım isteyecek denize düşen yılana sarılır, misali, hangisini engelleyeceksiniz? hangisi dersaneden daha iyi, daha ucuz, daha az suç oranı üretir, daha kayıt içi olacak, buralara öğrenciyi ve veliyi mahkum etmek icraat mıdır, gelin sınavı kaldırın, dersaneler kendiliğinden kapansın, hem dersane hem okul işkencesi bitsin, yaPAMIYORSANIZ BIRAKIN DERSANELER 11 ve 12.sınıf için misafir okulu sayılsın, açık lise yerine insanlar ya dersane ya okula gitsinler.

  OY OY OY 2 - HARAYDIN

  Dersane kapatmak bir günlük iştir sonrasında ağlayanların gözyaşını silmek imkansızdır.Çare çocuğun takviyeye ihtiyaç duymadan kendi çalışmasıyla okullara yerleşebilmesidir,bu durumda dersane kapatmanıza gerek kalmaz, herkes kendisi kapatır zira birtek öğrenci gitmez.Çare bulmadan dersane kapatmak çocuğu ve veliyi diğer yöntemlerin kucağına zorla atmaktır, buna hakkınız var mı,çünkü bu yardım alma yöntemleri çok vahşi, insanlık dışı, kayıtdışı ve ahlaksız ve uyuşturucu ve teröre gidecek kapıları bile olan bir yol, bumudur ,istenen. Acaba niye öğrenci hem okul hem dersane işkencesine gönüllü katlanır,niye veli boşu boşuna dersaneye para verir bilirmisiniz çünkü dersanenin alternatifi olan sınava yardım yöntemleri yanında dersane zemzemle yıkanmış gibi hafiftir de ondan. Sınava yardım ihtiyacını ortadan kaldırmadan dersane kapatmak acısı sonradan çıkacak ama ateşin düştüğü yeri yakar misali kimsenin umursamayacağı acı bir yoldur. Gelin dersane değil sınav kaldırın. Verin öğrenci başına 3bin TL eğitim çeki çocuk özel kamu hangi okulu isterse oaraya kayıt yaptırsın, sınav dersane olmaz, çok tercih edilen yer kontenjanının yarısını karne ortalaması ile yarısını ilave parayla doldurur,dersane sınav kalmaz. Öğrenciye bir imam hatip bir meslek lisesi üç düz lise gösterin evine en yakın, kamuda okuyacaksa birini seçmek zorunda olsun, fazla müracatta bilgisayar kurası çekin, sınav dersane kalkar.

  OY OY OY - HARAYDIN

  Dersane kapatınca hem okul hem dersaneye gitme İŞKENCESİNDEN kurtulacak çocuk, para vermekten kurtulacak veli daha çok oy getirir demEK elbette kolay yoldur. Hayatı oydan ibaret sananlar acaba ne yaptıklarını zannediyorlar. Oy dediğiniz zaten veriliyor. AKPARTİ yüzde 55 oyla zaten alternatifsiz. Ancak oy başka çocuklarla oynamak başka. İnsanlar aptal mı ki hem dersane hem okula giderek ağır bir işkenceye gönüllü razı oluyorlar? Çünkü bu sınav sisteminin en akıllı, en masum, en mantıklı, en kayıtiçi yardım alma yöntemi dersane de ondan. İnsanlar tecrübeyle bir doğruya ulaşırlar. Sınav yapıldığı müddetçe sınava hazırlık yardımına ihtiyaç duyulur, bu ihtiyacı karşılamaya engel olmaya gücü yetecek yeryüzünde bir güç yoktur. Sadece çeşidini değiştirebilirsiniz. Dersaneleri yasaklarsınız ama öğrencinin bulacağı başka formülleri yasaklayamazsınız. Bunların herbirisi yaşadığınızda göreceksiniz ki daha çok can yakacak, daha çok yuva yıkacak, daha çok çocuğu daha çok anayı babayı ağlatacak.Bunları engellemeye gücünüz var mı?

  akliniz oraya kilitlenmis - iris78

  hangi is, hangi karar daha cok oy getirir.