AKP Diyarbakır İl Başkanlığı'na bombalı saldırı

AKP Diyarbakır İl Başkanlığı'na bombalı saldırı
AKP Diyarbakır İl Başkanlığı'na bombalı saldırı
AKP Diyarbakır İl Başkanlığı'na tahrip gücü yüksek iki adet el yapımı bomba atıldı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na, dün gece saat 22.00 sularında, kimliği belirsiz kişiler tarafından bombalı saldırı yapıldı. Saldırıyı 4 kişinin gerçekleştirdiği belirlenirken, el yapımı iki adet bomba polis noktasından sekip il binasının hemen yanında bulunan bir mağazanın önünde patladı.

Tahrip gücü yüksek ve çiviler ile desteklenen bombaların patlaması ile AK Parti Diyarbakır il binasının hemen yanında bulunan bir mobilya mağazanın camları kırılırken, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Parti binasında ve mağazada kimsenin olmaması olası bir faciayı engellerken polis saldırganların yakalanması için geniş çaplı inceleme başlattı.


  http://www.radikal.com.tr/116517511651752

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - LoremIpsum

  AKPye bölgede oy cikartma girisimleri bunlar..

  Dikkat provakasyon - nemzetkozi

  Ben bombali saldirinin ozgurluk savascilari tarafindan gerceklestirildigine inanmiyorum. bana daha cok 1993'de devlet karanlik guclerince organize edilmis ve parmaksiz zeki tarafindan gerceklestirilmis bingoldeki asker oldurulmesinden sorumlu kisiler tarafindan yapilmis goruluyor. ergrnekon olarak adlandirilan ve hala tc'de onemli bir guc olan karanlik gucun isi. ben masa devrilmeden dikkatli olunmasini talep edenlerdenim, zira bir kez daha devrilirse eminim ki gecmisi aratiracak katmer katmer eylemler ve bunun sonucunda Turk tarafindan da, Kurd tarafindan da olumler gerceklesecektir. tamam Kurdler savasa da, barisa da hazir bir halk ama mumkunse artik kansiz cozum diliyorum.