'AKP elini spordan çekmelidir'

'AKP elini spordan çekmelidir'
'AKP elini spordan çekmelidir'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Beşiktaş-Galatarasay maçında çıkan olayların ardından Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'yı ziyaret etti.

Konuyu TBMM'ye taşıyacağını belirten Toprak, AK Parti 'nin son zamanlarda provokasyonlarla iktidarda kalmaya çalıştığını iddia ederek, "Daha önce boşa çıkan provokasyonlar yine boşa çıkacaktır. Hiçbir iktidar provokasyonla ayakta kalamaz. AKP elini spordan çekmelidir" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak, Meclis'e taşıyacağını belirttiği konu için hem araştırma önergesi hem de soru önergesi verdiğini ifade etti. AK Parti iktidarının aralarında Beşiktaş taraftarının da bulunduğu birçok taraftar grubuna karşı büyük bir saldırı içinde olduğunu öne serin Toprak şöyle konuştu:

"Gezi olayları sonrasında Çarı grubuna yapılan operasyon sonuç vermeyince AKP sorunu tribünde çözmeye çalışmıştır. Dün maç öncesi hem sosyal medyada yapılan tartışmalar hem de seyircilerin stada girerken yapılmayan ya da göstermelik yapılan aramalar, biletlerin okutulmadan insanların içeriye alınması, birçok kişinin turnikelerden atlayarak stada girilmesine izin verilmesi olayın önceden tezgahlandığını göstermektedir. Kale arkası tribününe alınan ve Beşiktaş taraftarı olduğu şüpheli kişiler daha sonra tekbir getirerek sahaya inmiş ve maçın tatil edilmesine neden olmuştur. Buradaki temel amaç Beşiktaş'ın haftalarca seyircisiz oynamasını sağlamak ve Çarşı grubuna yönelik yeni bir operasyon başlatılmasını sağlamaktır. Görevi; stat güvenliği ile maçların sağlıklı bir ortamda oynanması sağlamak olan AKP hükümeti bunun tam tersi bir misyonla hareket etmekte ve insanları statlara gelmesine engel olmak gibi bir çaba içerisine girmektedir. AKP'nin korkusu Gezi direnişinin ve sloganlarının statlarda atılmasıdır. Bunu engellemek adına yapılan şey ise Türk futboluna, tarihin en büyük zararını verecektir. Dün o statta birilerinin hayatını kaybetmemesi büyük bir şanstır. AKP on binlerce insanın hayatını tehlikeye atmıştır."


"HİÇBİR İKTİDAR PROVOKASYONLA AYAKTA KALAMAZ"
Toprak, AK Parti'nin son zamanlarda provokasyonlarla iktidarda kalmaya çalıştığını iddia ederek; "Daha önce boşa çıkan provokasyonlar yine boşa çıkacaktır. Hiçbir iktidar provokasyonla ayakta kalamaz. AKP elini spordan çekmelidir. Kendi taraftar gruplarını yaratıp bunlarla provokasyonlar yapmak bir iktidara yakışmaz. Şimdi AKP'ye düşen tekbir getirerek sahaya inerek olayları başlatanları yargı önüne çıkarmaktır. Bunun yapmadığı sürece AKP bu olayların sorumlusu olarak kalacaktır. Dopingle sarsılan sporumuz şimdi derin ellerin provokasyonuyla bir yok oluşa sürüklenmektedir" dedi. 

DHA


  http://www.radikal.com.tr/115214611521465

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SORUNUN TEMELİ 3 TEMMUZ OPERASYONUDUR - SCHEF

  Akp zihniyetinin futbolu ele geçirmek için yaptığı 3 temmuz komplosu taraftarları ve kulüpleri düşman hale getirmiştir.Özellikle f.bahçe ve bjk türbünleri (g.saray hükümetin takımı gibi şu sıralar) ikiye bölünmüş durumdadır.Bir taraf hükümet istifa derken,öbür taraf aksi yönde bağırmaktadır.Ateş bacayı sarmıştır,bundan sonra olacaklar,ülke futbolunun bitme noktası olacaktır.

  üç maymun - ayenoğlu ismail

  pes valla yani bu kadarda evsahibini bastıran bir zihniyet ancak chp de olur sanki çarşı slogan atarken taksimi direnişi temcit pilavı gibi tekrarlarken arkadaş herhalde üç maymunu oynuyormuş

  Çünkü zaten spor'a siyaset bulaştı - zileli

  Spor ve sporculuk önce sportmen ruh ister. Doping ve şike konusunda dünya spor tarihinde geldiğimiz nokta ortada. Okullarda beden eğitimi dersi tam puan olmayan yoktur ama gel gör ki bu derste sporcunu zeki, çevik ve ahlaklı olması gerektiği anlatılmazsa nereye kadar gider.

  hiç mi faydpanız olmayacak - likapa

  chp yine yaptı yapacağını, her zamanki gibi yine topu akp ye attı.oysa baştan beri gezi olaylarını destekleyen de chp okullar açıldığında olayların tırmanacağını müneccim gibi tahmin eden de chp,çarşı grubunu dolayısıyla beşiktaş spor klübünü siyasete bulaştıran da chp.yetmiyormuş gibi şimdi çıkmış milletvekili pişkin pişkin açıklama yapıyor akp yi suçluyor.hiç mi bu ülkeye faydanız olmayacak sizin? hep bu millete köstek mi olacaksınız. beşiktaş klübünün kayıplarını nasıl karşılayacaksızın şimdi? yazıklar olsun size.

  çArşı ve CHP. Sakın HAAAA - Koçtürk-Kaan

  çArşı ya karşı büyük sempatim var. Beşiktaşlı olmaktan gurur duymamın sebeplerinden de biridir. Ama çArşı CHP'ye bir milim kadar yaklaşırsa kesinlikle karizması yerle bir olur. Bu çArşı ya kesinlikle yakışmaz. Görüşmeleri bile büyük hata. Umarım daha ileri gitmezler