AKP, Erbakan'ın oğlu ve kızına adaylık teklifi götürecek

AKP, Erbakan'ın oğlu ve kızına adaylık teklifi götürecek
AKP, Erbakan'ın oğlu ve kızına adaylık teklifi götürecek
AK Parti'nin eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ı oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan Altınöz'e milletvekilli adaylığı teklifi götürmeye hazırlandığı öne sürüldü.

RADİKAL-7 Haziran seçimleri öncesi partiler sürpriz aday adaylarıyla seçim yarışında öne geçmeye çalışıyor. AK Parti 'de de eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan Altınöz'e aday adaylığı teklifi yapılacağı öne sürülüyor. Yeni Şafak gazetesinden Fazlı Şahan'ın haberine göre, 25'inci dönem milletvekili genel seçimleri için süreç işliyor. Partiler ise iddialı aday adaylarıyla oy oranlarını artırmak için çabalıyor. Seçim öncesi AK Parti'de iki sürpriz isme teklif götürmeye hazırlanıyor. Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan Altınöz’ü milletvekili adayı göstermek için teklif götürecek. Saadet Partisi ile yollarını ayıran Fatih Erbakan’a teklif götürülmesi parti kurmaylarınca da  'Olur ' aldı. Erbakan’ın Başbakan Davutoğlu’nun memleketi ve merhum Erbakan’ın seçim bölgesi olan Konya’dan aday gösterileceği belirtildi. Fatih Erbakan'ın yanı sıra, Erbakan'ın kızı Elif Erbakan Altınöz’e teklif götürülmesi de gündemde. Altınöz’den "Evet" yanıtı alınması durumunda İstanbul veya Ankara ’dan aday gösterilmesi bekleniyor. Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın’ın da Zonguldak'tan aday gösterileceği konuşuluyor.

'VEFA BORCUNU ÖDEMEK İSTİYORLAR'

AK Parti için adı konuşulan Fatih Erbakan, geçen günlerde milletvekilliği konusunda şu ifadeleri kullanmıştı: Erbakan hocamızın ismine olan teveccüh ve ilgiden dolayı milletimizin teveccühü, ilgisi, talebi var. Vefa borcunu ödemek istediklerini ve bendenizin Meclis’e o ilden gönderilmesiyle böyle bir vefa borcunu ödeyeceklerini her zaman ifade ediyorlar. Böyle bir şey düşünürsek destek olacaklarını söyleyip teveccüh gösteriyorlar.