AKP Gezi için Meclis araştırması açtıracak

AKP Gezi için Meclis araştırması açtıracak
AKP Gezi için Meclis araştırması açtıracak
AKP'li milletvekillerinin, Gezi Parkı olayları hakkında Meclis araştırması açılması için önerge verecekleri öğrenildi.

Radikal.com.tr - TBMM Genel Meclis Genel Kurulu’nda konuşan AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, “Gezi Parkı ile ilgili epeyce konuşmalar yapıldı. Önümüzdeki günlerde Meclis araştırması açılması noktasında önerge hazırlayacağız. Bu nedenle muhalefet partisinden de destek bekleyeceğiz. Orada neler olmuş, bütün gerçekler ortaya dökülsün, herkes eteğindeki taşları döksün” dedi.
CHP ’nin verdiği grup önerisi üzerinde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya da, “Sonuna kadar Gezi Parkı olaylarının üstüne gideceğimizi ve bu olayların aydınlatılması için Meclis araştırması açacağımızı ve çok geniş bir şekilde gündeme getireceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi. Kaya, CHP önergesine “çok dar ve tek taraflı bakış” nedeniyle destek vermediklerini ifade etti.


  http://www.radikal.com.tr/113822911382295

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GÖSTERGE - adeniza

  Sokaktaki polisinizin halkı nasıl savunduğundan yola çıkarak akp komisyonunun da ne kadar adil ve tarafsız olabileceğine inancımız sonsuz !!!

  Hiç zahmet etmeyin. - ganjml

  Ben anlatayım neden oldu gezi olayları,hem faiz lobisi,yabancı basın falan diye kendinizi dünya aleme daha fazla güldürmeyin.Sanattan,çevreye,kaç çocuk yapılacağından ertesi gün hapına,kızla erkeğin elele tutuşmasından şikeye kadar her konuda konuşan ve ve konuştuğuyla kalmayıp zorla uygulamaya koyan,kendi muhafazakar dünyasına uygun tornasyon nesiller yetiştirmek isteyen,dünya kapitalist sistemiyle gayet uyumlu birşekilde insanları sendikasız sigortasız köleliğe sürüklerken kendi burjuvazisini yaratan tayyip erdoğan ve onun partisine karşı bir halkın ayağa kalkışıdır,siz en iyisi bunu kabul edin çünkü gerçek tam da bu.

  önerge - hassasbeyin

  şaka mısınız arkadaş yahu? chp de bdp de olaylarda aşırı güç kullanılmasının araştırılması için önerge veriyor ve akp anında reddediyor şimdi tutmuş gezi parkı olaylarını araştıracağız diyorsun. ben senin samimiyetine neden ve nasıl güveneyim? muhalefetten de destek bekliyormuş. ikiyüzlüler!

  kılıf - demokrat44

  kılıf bulmaya çalışacaklar

  komisyonlar... - user1077380

  mecliste ben daha AKP dışında bir partinin araştırma önergesinin kabul edildiğine şahit olmadım.ama CHP,MHP ve BDP'nin verdiği kabul edilmeyen önergelerden bazılarının AKP tarafından tekrar meclise sunulup kabul edildiğine çok şahit oldum gezi olayları için CHP'nin verdiği önerge gibi.Şimdi gezi olaylarını araştıracak bir komisyon kuruluğu için sevinelim mi yoksa AKP mecliste istediğini çıkarıyor istemediğini çıkarmıyor diye üzülelim mi bu ülkeye #acildemokrasi lazım.