AKP iktidarı THK'ya yaradı

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Hava Pilot Tümgeneral Rasim Arslan, THK'nın geçen yıla göre yüzde 15 daha fazla kurban derisi topladığını açıkladı.

ANKARA - Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Hava Pilot Tümgeneral Rasim Arslan, THK'nın geçen yıla göre yüzde 15 daha fazla kurban derisi topladığını açıkladı. AKP'nin iktidar olmadığı 2003'ün başında 975 bin 759 deri toplayan THK bu yıl 1 milyon 104 bin 472 deri topladı.
Tümgeneral Arslan, THK'nın 79. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, göreve geldiği bir buçuk yıl içinde THK'nın hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi verdi ve önümüzdeki dönemde yapılacakları
anlattı. Türkkuşu'nun ileriki yıllarda her yaş ve meslek grubuna kapılarını
açacağını ve onlara yeni ufuklar sunacağını belirten Arslan, yeni bir eğitim kadrosu oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.
Tümgeneral Rasim Arslan, Türkkuşu'nda eğitim görenlerin sayısını da 4 binlerden 20 binlere taşımak için çaba sarfettiklerini belirtti. Arslan, gençlere daha kaliteli bir eğitim sunabilmek için bir vakıf üniversitesiyle, havacılık ve uzay ile ilgili bir üniversite kurmak amacıyla çalıştıklarını, bu konuda çok yakında iyi haberler verebileceğini söyledi.
'Her şey havacılık için'
THK'nın kurban derisi toplama konusunda, illegal olarak bu faaliyette bulunan dernek ve vakıflarla aynı kefeye konularak yapılan haberlerden rahatsızlıklarını dile getiren Arslan, geçen Kurban Bayramı'nda bir önceki yıla kıyasla daha fazla deri topladıklarını açıkladı. Bu yıl toplanan derinin geçen yıla göre yüzde 15 artarak, 975 bin 759'dan 1 milyon 104 bin 472'ye çıktığını belirten Arslan, gelirin, yasaların kuruma verdiği yetki çerçevesinde, havacılığın geliştirilmesi için kullanıldığından kimsenin şüphe duymamasını istedi.