@ismailsaymaz

AKP kongresindeki Berkin Elvan pankartına tutuklama

AKP kongresindeki Berkin Elvan pankartına tutuklama
AKP kongresindeki Berkin Elvan pankartına tutuklama
AKP'nin İstanbul İl Kongresi'nde Berkin Elvan pankartı açan Hicri Selviler ve Leyla Erdoğan, örgüt propagandası suçundan tutuklandı
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - AKP 'nin dünkü İstanbul İl Kongresi'nde "Berkin'in katilleri yargılansın - Adalet istiyoruz / Dev-Genç" yazılı pankart açan Hicri Selviler ve Leyla Erdoğan, bugün akşam saatlerinde yasadışı DHKP/C propagandası suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Leyla Erdoğan sorgusunda, “Örgütle hiçbir bağlantım yoktur. Dev-Genç’e sempatim vardır. Pankartın amacı, Berkin Elvan öldürüleli 603 gün olmasına rağmen katilleri bulunup yargılanmadı. Bu olaya dikkat çekmek amacıyla parkart açtım” dedi. 

Hicri Selviler de “Başbakan konuşmasında adaletten bahsediyordu. Biz de Berkin Elvan için adalet isteğimizi dile getirmek amacıyla pankart açtık. Başbakanın korumaları tarafından saldırıya uğradık” diye konuştu. 

Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, beş dakikalık sorgunun ardından 20 yaşındaki iki genci yasadışı DHKP/C propagandası suçundan tutuklayarak, cezaevine gönderdi. 

AVUKAT ÜNSAL: SİYASİ TALİMAT VAR

İki gencin avukatı Aytaç Ünsal, "Taksim'de de aynı eylem gerçekleşti. Bu eylemde üç genç Güvenlik Şubesi'ne götürüldü ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçundan işlem yapılarak, adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. Fakat aynı eylem, Başbakan önünde yapılınca iki genci Terörle Mücadele polisi aldı ve tutuklama kararı verildi. Bu fark, siyasi talimattan kaynaklanıyor" dedi. 

Ak Parti Kongresi'nde 'Berkin Elvan' pankartı


  http://www.radikal.com.tr/128984212898423

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Islamic fascism - Muba

  Siddet icermeyen demokratik protesto hakkini tanimayan ulkelerde fasizm vardir bizdeki islam soslu..

  ben anlamadım - jumpercoco

  pankartın altında dev genç yazıyor.dev genç diyince terörist mi olunuyor.80 öncesi devrimci gençlik isimli dergi 1 milyon civarında satış yapıyordu.Şimdi 1 milyon terörist mi demek oluyor bu? ya pankartın üst tarafında yazan yazı ne olacak.Berkin Elvan'ın katilleri yagılanacak mı o iki genç tutuklanınca?

  ... - user589510

  Mecliste pankart açtığı için tutklanan gençleri hatırlıyor musunuz? Zaman değişiyor, iktidarlar değişiyor ama adaletsizlik hiç değişmiyor..