AKP, Sancar'ın cenazesinde buluştu

Üç gün önce Beykoz'da meydana gelen trafik kazasında ölen AKP İstanbul İl Teşkilatı eski yönetim kurulu üyesi 33 yaşındaki Şahin Sancar, dün kalabalık bir cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

İSTANBUL - Üç gün önce Beykoz'da meydana gelen trafik kazasında ölen AKP İstanbul İl Teşkilatı eski yönetim kurulu üyesi 33 yaşındaki Şahin Sancar, dün kalabalık bir cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Tören AKP'li bakan ve milletvekillerini buluşturdu. Genç yaşında, aşırı sürat yapan 18 yaşındaki bir şoförün kurbanı olan Sancar, Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Marmara Belde Yapım Şirketi müdürlerindendi.
18 Ekim 2007 günü saat 13.00 sıralarında 34 AP 0309 Peugeot marka özel aracıyla Kavacık'tan Kanlıca yönüne giden Şahin Sancar'ın aracına, karşı yönden gelen Kerem Can yönetimindeki 34 KCD 37 plakalı Volvo marka araç çarpmıştı. Sancar, beyin kanaması geçirdi. Aşırı sürat yaptığı ve karşı şeride geçtiği belirlenen 18 yaşındaki Kerem Can'ın kullandığı otomobilse takla attı. Can, kazayı hafif yaralarla atlatırken Paşabahçe Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Sancar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Görgü tanıkları, Can'ın aşırı hız yaptığını öne sürerken araçta yapılan incelemede de hız ibresinin 150 kilometrede devrininse 5 bin devirde olduğu tespit edildi. Polisteki ifadesinde hızlı araç kullandığı iddiasını kabul etmeyen Kerem Can'ın kaza sırasında arkasında bir arkadaşının daha araçla takip ettiği belirlendi. Can, ifadesinin alınmasından sonra dün Beykoz Adliyesi'ne sevk edildi.
Bir dönem Beykoz İlçe Başkanlığı yönetim kurulu, İstanbul İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeliklerinde bulunan Sancar Beykoz Spor Yönetim Kurulu üyeliği de yapmıştı.
ABD'de doğup büyüyen ve eğitimini tamamlayan Sancar, yardımsever kimliği nedeniyle çok seviliyordu. Kanlıca'da mimarlık ofisi işleten Sancar, iki yıl önce evlenmişti.
Sancar için Üsküdar'daki Marmara İlahiyat Vakfı Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Sancar, Beykoz Şahinkaya Mezarlığı'nda defnedildi. Cenazeye Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ile Mehmet Müezzinoğlu, Abdülkadir Aksu da dahil AKP milletvekilleri katıldı.