AKP seçmene kömür yetiştirdi!

Gündemde seçim olunca, AKP vatandaşın kışlık yardımını seçim sonrasına bırakmayarak yaz sıcağında dağıttı. Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere kömür...

BALIKESİR - Gündemde seçim olunca, AKP vatandaşın kışlık yardımını seçim sonrasına bırakmayarak yaz sıcağında dağıttı. Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere kömür dağıtımının temmuzda yapılması, diğer siyasi partilerce AKP'nin devlet kesesinden seçim yatırımı olarak değerlendirildi.
Bu yıl Ayvalık'a, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca dağıtılması için gönderilen 1750 ton kömürün dağıtımına başlandı. Geçtiğimiz yıllarda eylül-ekim aylarında yapılan dağıtıma, bu yıl yaz ortasında başlanması çeşitli yorumları beraberinde getirdi. Kömür yardımı alan Hülya Yılmaz "Bu sıcakta kömür dağıtımı bizi şaşırttı. Sanırım seçime yetişmesi için erken gönderildi" dedi.
CHP Balıkesir Milletvekili Ali Kemal Deveciler, yaz sıcağındaki kömür yardımının tek açıklamasının seçim yatırımı olduğunu söyledi. Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Serkan Özkan da, "Yıllardır hiçbir şey yapmayan mevcut hükümet kendini affettirmek için böyle ucuz işler yapıyor. Bu sıcakta yapılsa yapılsa klima dağıtımı yapılır. Bu insanlar, AKP hükümetinin sandığı kadar saf olmadığını sandıkta gösterecek" yorumu yaptı. Vakıftan sorumlu olan Ayvalık Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise konuyla ilgili konuşmak istemedi.