AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten, Ahmet Hakan'a saldırıya tepki

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten, Ahmet Hakan'a saldırıya tepki
AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten, Ahmet Hakan'a saldırıya tepki
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Çelik, "Yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten de açıklama geldi.

RADİKAL - AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Ahmet Hakan'a yönelik saldırıyla ilgili olarak twitter hesabından açıklama yaptı. Ömer Çelik şunları yazdı:

"Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun'a yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Gazetecilere saldırı hiçbir şekilde mazur gösterilemez. Şiddet hiçbir şekilde tasvip edilemez. Şiddet, kayıtsız şartsız reddedilmelidir.

Tüm basın mensuplarına geçmiş olsun diyor, en iyi dileklerimizi iletiyoruz. Gazetecilere yönelik şiddeti mahkum ediyor ve en güçlü şekilde kınıyoruz."

GÖKÇEK'TEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Ahmet Hakan'a yapılan saldırının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten de açıklama geldi.

Gökçek twitter hesabından "AHMET HAKAN'A YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM...ŞİDDET HİÇBİR ŞEKİLDE MEŞRU GÖSTERİLEMEZ...GEÇMİŞ OLSUN AHMET... " dedi. Gökçek'in samimi olmadığına yönelik yapılan eleştiriler üzerine Gökçek bu kez şunları söyledi: "BU ÜLKE DE NE ŞEREFSİZ İNSANLAR VAR. AHMET'E SALDIRIYI KINARSIN, ONA BİLE SAMİMİ DEĞİLSİN DİYE YORUM YAPARLAR. KINAMASAN, NİYE YORUM YAPIP KINARLAR.. DEDİM YA ŞEREFSİZLİK PARAYLA DEĞİL... LÜTFEN BU SÖZLERİMİ SAMİMİ OLMAYANLAR ÜZERİNE ALSIN..."

 

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Ahmet Hakan' açıklaması

Gazeteci Ahmet Hakan'a evinin önünde saldırı

Ahmet Hakan'a saldıran 4 kişi gözaltında

'Korkmuyoruz, bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz'

Ahmet Hakan 17 gün önce koruma talep etmişti