AKP, yeni anayasa kampına girecek

Tepkiler üzerine yeni anayasa çalışmalarını 'rölantiye alan ve sivil toplum görüşlerini bekleyen' AKP yönetimi, milletvekillerinden gelen "Bize de bilgi verin, görüşümüzü sorun' itirazları üzerine yeni bir anayasa kampı düzenleme kararı aldı.
Haber: NAZİF İFLAZOĞLU / Arşivi

ANKARA - Tepkiler üzerine yeni anayasa çalışmalarını 'rölantiye alan ve sivil toplum görüşlerini bekleyen' AKP yönetimi, milletvekillerinden gelen "Bize de bilgi verin, görüşümüzü sorun' itirazları üzerine yeni bir anayasa kampı düzenleme kararı aldı.
AKP'nin, 22 Temmuz seçimlerinden sonra hız verdiği yeni anayasa çalışmaları, üniversitelerin türbanlı öğrencilere açılması ve zorunlu din dersi konusundaki maddeler yüzünden kilitlenmişti. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek de, yönteme itiraz eden ve öneri hazırlayacağını açıklayan başta TOBB olmak üzere diğer sivil toplum örgütleriyle yapılan toplantının ardından çalışmaları rölantiye aldıklarını açıklamıştı.
Bazı AKP'li vekillerdeen gelen 'Bizi de dinleyin' eleştirilerini ciddiye alan genel merkez, 23-25 Kasım'da Kızılcahamam'da yapılacak istişare toplantısının ana gündemini yeni anayasa hazırlığı olarak belirledi. Kampta, taslak hakkında milletvekillerine bilgi verilecek.