AKP, yeni 'bedelli'nin ilk ipuçlarını verdi

AKP, yeni 'bedelli'nin ilk ipuçlarını verdi
AKP, yeni 'bedelli'nin ilk ipuçlarını verdi
Dün yeni ve son bir bedelli askerlik yasası çıkarabileceklerini açıklayan Numan Kurtulmuş, bugün de bedellinin detaylarıyla ilgili ipuçları verdi.
Haber: MİRAY ÇİMEN / Arşivi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, NTV canlı yayınında gündeme getirdiği ‘bedelli askerlik’leilgili yeni bir açıklama yaptı.

Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, “Askerlik sisteminde yeniden yapılanmayı dile getirdim. Bunun bir parçası olarak belki son kez bir bedellinin gündeme gelebileceğini söyledim. Benim teklifim, yaşın 25, bedelin ise 15 bin lira olması. Bunlar kişisel görüşüm. Bu Milli Savunma Bakanlığı’nın konusu” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise bugünkü grup toplantısına geldiği sırada gazetecilerin bedelli askerlik sorularıyla karşılaştı. Gazetecilere ‘isterseniz bir çayımı için’ diyen Yılmaz, sorulara cevap vermekten kaçındı.

Bedelli askerlik bekleyenlere müjde


  http://www.radikal.com.tr/116298111629814

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Numan Kurtulmuş'tan sempatik çıkış - diskman

  AKP Numan Kurtulmuş'u ısındırmaya başlamış. Askerlerden başka hiç kimsenin karşı çıkmayacağı bir konuda konuşarak prim toplamak kolay tabii. Bakayaları, yoklama kaçaklarını GBT ile aramaya başla, sonra çık bedelli askerlik diye laflar et. Bi yerden sıkıp öbür taraftan bırakınca AKP'nin kucağına düşeceğimizi hesap ediyorlar. Askerlik üzerinden oy toplamak yeni birşey değil ancak polis eliyle baskı uygulayaerak bunu yapmak AKP'nin icadı.

  bedelli çıksın. - El Nino

  Umarım en kısa zamanda çıkar,işimi yeni kurdum ailem var askere gitmem durumunda her şeyim alt üst olacak.benim gibi yüzbinlerce genç bu durumda.diğer bedelliden istenilen sonucunun alınmaması para miktarı ve yaşın 30 olmasından ileri geliyordu.özelikle yaşın 30 olması büyük engel oluşturdu.umarım bu sefer bunu görüp bu yönde yasayı revize ederler.

  umut verici - optimizeric

  bedelli bekleyenler için bomba bir açıklama. hükümetin içinden önemli bir ismin bu açıklamayı yapması hem bedelli bekleyenleri ciddi bir beklenti içine soktu hem de hükümeti bu konuda adım atmaya mecbur bıraktı. bu noktadan sonra geri adım atabileceklerini düşünmüyorum, öncekinden daha cazip şartlarda bir bedelli askerlik yasası çıkarılacaktır.

  Yetmez ama evet - karaoke

  25 yaşında küçükler veya 15 bin lirası olmayanlar için haksızlık olsa da, kendini kurtarabilen kurtarsın, bu yüzden, çok sevindirici bir haber.