AKP'de Hakkâri atışması

Hakkâri depremi AKP'de milletvekili ile hükümeti karşı karşıya getirdi.
AKP Hakkâri Milletvekili Mustafa Zeydan partisinin önceki gün yapılan grup toplantısının basına kapalı bölümünde konuşmak istedi.

ANKARA - Hakkâri depremi AKP'de milletvekili ile hükümeti karşı karşıya getirdi.
AKP Hakkâri Milletvekili Mustafa Zeydan partisinin önceki gün yapılan grup toplantısının basına kapalı bölümünde konuşmak istedi. Ancak Zeydan, Başbakan Tayyip Erdoğan ile ilgili bakanların ayrılması üzerine, bu durumu protesto etmek için konuşmasından vazgeçti.
Konuyu dün TBMM Genel Kurulu'na taşıyan Zeydan, 2 binin üzerinde evin hasar gördüğünü, valiliğin istediği 1000 çadırdan 800'ünün, 20 bin battaniyeden 3 bininin, dört mutfaktan ise birinin bölgeye gönderildiğini anlattı. Valiliğin istediği paranın bir kısmının da bölgeye gitmediğini kaydeden Zeydan, "Hükümetimiz imkânlarını kullanmış ancak vilayetin taleplerini yerine getirememiştir" dedi.
Zeydan'a hükümet adına
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yanıt verdi: "Depremden sonra bölgeye gidilmesi fazla bir anlam ifade etmez. Önemli olan hizmetin oraya gitmesidir. Devlet beklenmeyen afetler karşısında yaptıklarıyla ortadadır. Devlet bütün konularda olduğu gibi anında gereken desteği yapmış, yaraları sarmıştır."


    http://www.radikal.com.tr/7366627366620

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.