AKP'de 'Samyeli' esiyor

AKP'de 'Samyeli' esiyor
AKP'de 'Samyeli' esiyor
AKP, Defne Samyeli'yi de saflarına kattı. Samyeli, gelecek seçimde milletvekili adayı olabilir.


AKP, Türkan Sabancı'nın yeğeni işkadını Hasibe Ustaoğlu'yu Beşiktaş Belediye Meclis üyeliği için aday gösterdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a yakınlığı ile dikkat çeken Defne Samyeli de AKP'ye üye oldu. Samyeli'nin gelecek genel seçimlerde milletvekili adayı olabileceği konuşuluyor.

Hasibe Ustaoğlu, İstanbul'un sosyetik isimleri arasında. Porte Group'un başında yer alan Ustaoğlu, geçen yıl 'Marry Mall' adıyla Türkiye'nin ilk evlilik alışveriş merkezini kurmak istemiş ancak proje iptal edilmişti. Politikaya atılan Ustaoğlu, Belediye Meclisi üyesi seçilirse, Beşiktaş'taki imar planlarında da etkili olacak.

Spiker ve köşe yazarı Defne Samyeli de AKP saflarına katılan isimlerden. Emine Erdoğan ile yakınlığı artan Samyeli, AKP organizasyonlarında öne çıkmaya başladı. Samyeli, kadın adayların katıldığı hitabet yarışmasında jüri üyesi olmuş, 27 Ocak'ta yarışma bitiminde, Başbakan Erdoğan tarafından da tebrik edilmişti. Samyeli, son olarak Emine Hanım'ın 14-15 Şubat'taki Katar gezisine katılmıştı.

BİRİCİK DE AKP'Lİ
Mazhar Alanson'un eşi Biricik Suden de AKP'ye katılan bir diğer ünlü sima. Beyoğlu Belediyesi Meclis üyesi adayı olan Suden, '46 yaşındayım, eğlence bitti. AK Parti'nin belediyeciliğini başarılı buluyorum. İnandığım insanlarla birlikteyim. Eleştirilere kulağım kapalı' demişti.

KRALİYET GÖRÜNTÜSÜ VERMİYORLAR
Katar'a Emine Erdoğan'la birlikte giden Samyeli, Güneş gazetesindeki köşesinde özetle şöyle yazmıştı: 'Katar'da daha yakından tanıma olanağı bulduğum Emine Erdoğan'la ilgili, hem benim hem de katılan işkadını ekibinin genel düşüncesini sizlerle paylaşmadan olmaz. Tanıdığım ilk Başbakan eşi değil Emine Hanım. Ama en mütevazı olanı o, kesinlikle. Kendisi de, kızları da 'kraliyet' görüntüsü vermemeye azami dikkat gösteriyorlar. Emine Hanım, tek kelimeyle, 'anne'. Hepimizle teker teker ilgilendi ve hepimize resmen 'annelik' yaptı. Sheikha'nın ekibi bile buna şaşırdı. İçtenliği, şefkati ve sıcaklığıyla tüm kadınların sevgisini kazandı.' (Akşam)


  http://www.radikal.com.tr/92372092372030

  YORUMLAR
  (30 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yilanlar bile saskin... - birkadehsessizlik

  Saskinlar cunku kivrakligin bu kadari yilanlarda bile yok. Bu insanlarin manevralarini takip etmeye kalkan bir yilanin belinin kirilmasi buyuk ihtimal dahilindedir... Ruzgar corabi gibi esen ruzgarla diklenen bu kisilerin kalitesi, kisiligi, yuregi attiklari bu adimlar kadardir iste... Guzellikle olsaydi bu isler kuslari kral yapardik. Cok sirinler ama iste bir de beyin kapasitesi meselesi var...

  5 para - 7010

  guzelligin bes par'etmez, su bendeki dolar olmasa, eylenecek yer bulaman, cankayadaki kosk olmasa... davul ve tokmak...

  YAKIŞIR - peyacan

  Bu ülkede sesi kötü olup bacağı güzel olanın sanatçı olduğunu biliyordum. Ama siyasetçi olduğunu duymamıştım. AKP bunuda başardı. Biz zaten görünüşe önem veren bir toplumuz içeriği pek önemsemeyiz. Defne hanımda pek güzel bir bayandır. içi boş temsil yeteneği olmasada sorun etmeyiz. Bir gülücüğüne bin oy feda olsun deyip seçeriz. buyursun gelsin

  28 ŞUBATIN ÖNDE GELEN SESİ - neptunx

  YAHU BU KADIN 28 ŞUBAT POST MODERN DARBESİ ZAMANINDA O ZAMANKİ MEŞHUR KANALLARDA BUGÜN İPLİĞİ PAZARA ÇIKAN DARBECİLERİN SESİ OLARAK BENİM BABAM ASKER BİZ LAİKLİĞİN SAVUNUCULARIYIZ ŞEKLİNDE EKRANLARDA KONUŞMUYORMUYDU? BU NE DÖNÜŞ HIZI BÖYLE BAŞIM DÖNDÜ VALLAHİ OH MY GOD.

  Tebrikler ama yazık etmişsin - USAME

  Sayın Defne Samyeli'ye A.K.P. katılmasından dolayı kutluyorum. O'nun doğru insanların içinde yer almaya hakkı var çünkü kendisi çok dürüst bir insan aslında ben onun siyasete atılmasını istemezdim çünkü siyaset insanı değiştirir ben onun değişmesini istemiyorum

  Fırsatcılık - kemalbilge

  Güzellik var ama yetenek nerede?. Düzgün olmayan bir diksiyon (zaman zaman adamı deli edercesine) ama anakanallardan birisinde haber spikerliği. Bu durumda Yalçın Küçüğ'ü hatırlıyor insan. Onu da dokuz köyden kovdular. Defne Samyeli ne hayatta başarılar. Ama onun başarısı ile bizim başarı anlayışımız teğet bile geçmeyen iki ayrı boyutta yer alıyor.

  Güzelliğin on para etmez, bu bendeki aşk olmasa - quirinus

  Zaten bu yaştan sonra güzelliği ile kazanabileceği pek birşey de kalmadı. Solaryuma para vermektense en azından deniz fenerleriyle biraz bronzlaşır.