AKP'den 'İç Güvenlik Paketi' açıklaması: Kalan maddeler yarın TBMM'de

AKP'den 'İç Güvenlik Paketi' açıklaması: Kalan maddeler yarın TBMM'de
AKP'den 'İç Güvenlik Paketi' açıklaması: Kalan maddeler yarın TBMM'de
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş "İç Güvenlik Paketi'nin kalan maddelerini yarın Genel Kurul'a getireceğiz" dedi.

RADİKAL- AK Parti , İç Güvenlik Paketi’nin kalan maddelerini yarın TBMM Genel Kurulu’nda ele alacak. AK Partili Yalçın Akdoğan'ın "HDP'nin açıklamaları çözüm sürecini zehirledi" şeklindeki açıklamasının ardından AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş "İç Güvenlik Paketi'nin kalan maddelerini yarın Genel Kurul'a getireceğiz" dedi. 

İç Güvenlik Paketi'nin 63 maddesi tasarıdan çıkarıldı

İç Güvenlik Paketinin kabul edilen kısımlarına ilişkin yürütme ve yürürlük maddeleri yarın TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek.2 maddenin kabul edilmesi halinde iç güvenlik paketi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına gönderilecek. Saray’ın onaylamasının ardından ise yasa Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girecek. İç Güvenlik Paketi’ne başta HDP olmak üzere muhalefet büyük tepki göstermişti.Yasa teklifi TBMM’de görüşülürken HDP temsilcileri paketin komisyona çekilerek tekrar görüşüleceğini öne sürmüştü.

"VATANDAŞA HİZMET MADDELERİNİ GERİ ÇEKTİLER ZULÜM MADDELERİNİ ÇIKARIYORLAR"

Hürriyet'te yer alan habere göre  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ak Parti'nin kararına büyük tepki gösterdi. Vural, "Soğanın cücüğünü zaten geçirdiler. Vatandaşa hizmet maddelerini geri çektiler, şimdi zulüm maddelerinin yürütme ve yürürlüğünü çıkarıyorlar" dedi.

Vural şöyle konuştu: "Bürokratik oligarşinin despot yönetimine keyfiyet sağlayan maddeleri çıkardılar. Yürütme ve yürürlük kalmıştı, şimdi onu getiriyorlar" diyen Vural, bunu engellemek için İç Tüzüğün bütün imkanlarını kullanacaklarını açıkladı. Maddelerle ilgili usul taştırması açacaklarını ve itirazda bulunacaklarını belirten Vural, "Vatandaşa hizmet maddelerini çektiler zulüm maddelerini çıkarmak için kalanları getiriyorlar. Bugün Yalçın Akdoğan'ın açıklamalarıyla AKP'yi kimin yönettiği görüldü. Ama Türkiye 'yi kimin yönettiği belli değil. Emir komuta zinciri var. Sarpa saran çözüm sürecinden kurtulmak için taktik siyaset yöntemleri peşinde koştuklarının itirafıdır bu açıklamalar."


  http://www.radikal.com.tr/132140013214003

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  VIZ GELİR - user383887

  İÇ GÜVENLİK YASANIZ, YASAKLARINIZ VIZ GELİR BİZE VIZ! Bizim kuvvetimizdeki hız, ne din adamının dumanlı vaadinden, ne de bir hülyanın gönlü yakışındandır. O yalnız tarihin o durdurulmaz akışındandır.

  Pişkinler - user1049299

  Tamamen günden değiştirme..

  BU NE HAMLESİ? - m.rozbilen

  Anti demokratik hamle. Kime karşı? Vatandaş'ın demokratik haklarına karşı? Niçin? Baskıcı ve teokratik bir düzene daha rahat ve engelsiz geçmek için? Dünya nereye biz nereye? Oysa özgürlüklerin daha rahat kullanılmasını beklerken sokağa çıkma yasağını getiren yasalarla karşılaşır olduk. Oysa bu, insanları daha da kamçılar ve öfkeye döner. Sizi temin ederim bu kafayla kaybedeceksiniz. Şunun şurasında 2 ay var, bu sözümü yazın bir tarafa. O yasalar bir gün sizin özgürlüğünüze karşı kullanılmak istendiğinde, ağlamak yok.