AKP'den talimat: Çalışın

AKP sözcüleri seçimin 2007'de yapılacağını söyleyedursun, parti yönetimi, milletvekilleri ve il başkanlarından 'seçim kampanyası' varmış gibi çalışmalarını istedi.

ANKARA - AKP sözcüleri seçimin 2007'de yapılacağını söyleyedursun, parti yönetimi, milletvekilleri ve il başkanlarından 'seçim kampanyası' varmış gibi çalışmalarını istedi. AKP yönetiminden teşkilata, "Sıkılmadık el, çalınmadık kapı kalmasın" talimatı gitti.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında alınan karar uyarınca milletvekilleri ve il başkanları için bir genelge yayımladı. Genelgede yazın yapılan teşkilat çalışmalarının partinin halkla daha çok kaynaşmasını, hükümet icraatlarının halka doğrudan anlatılmasını sağladığı vurgulandı. Meclis'te bu dönem birinci ve ikinci yasama yıllarının uzunluğu nedeniyle milletvekillerininin tatil sürelerinin kısa olduğuna işaret edilen genelgede şöyle denildi:
"TBMM, ilk kez bu yasama yılında 1 Temmuz'da tatile girecektir. Bu nedenle tatil süresinin teşkilatlarımızın dinamizmini artıracak, milletvekillerimizin seçim meydanlarında verdiğimiz söz üzere halkla bütünleşmelerini sağlayacak, adeta sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacak şekilde planlanmasını önemsiyoruz. Bu çalışmalara milletvekillerimizin, il başkanlarımızın, belediye başkanlarımızın, ilçe ve belde başkanlarımızın, kadın ve gençlik kollarımız, il/ilçe ve belde teşkilat mensuplarımızın, il genel meclis üyelerimizin ve belediye meclis üyelerimizin katılmaları ve hemen herkesin aktif etkinliklerde rol almaları sağlanmalıdır. Milletvekillerimizin katıldığı programlarda gerekli olmadıkça, aynı yörede ve aynı etkinlikte bir arada bulunmaları yerine, farklı yörelerde ve farklı etkinliklerde bulunmaları temin edilmelidir."


    http://www.radikal.com.tr/7489317489310

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.