AKP'den yazı: Mısır için festivalleri iptal edin

AKP'den yazı: Mısır için festivalleri iptal edin
AKP'den yazı: Mısır için festivalleri iptal edin
AKP Genel Merkezi, darbe nedeniyle Mısır'daki "acıyı paylaşmak" amacıyla parti örgütü ve belediyelerden müzik etkinlikleri, konser ve eğlence programlarının iptal edilmesini istedi.

KASTAMONU-  "Partiden gelen istek üzerine" Kastamonu'nun İhsangazi İlçesi Belediyesi her yıl düzenlenen ve önceki günlerde de duyurusu yapılan Sepetçioğlu ve Siyez Bulguru Festivali'ni iptal etti.
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, 19 Ağustos tarihinde 1272 sayılı yazı ile yaz sezonunda belediyelerin 'geleneksel festival ve konser programları düzenlediği hatırlatılırken, Mısır'da darbe sonrası çıkan olaylarda demokrasi ve demokratik seçimle göreve gelmesine rağmen cezaevine konulan Cumhurbaşkanı Mursi'ye sahip çıkmak üzere barışçı eylem yapan yüzlerce insan, kadın ve çocuğun şehit düştüğü, binlercesinin yaralandığı' ifade edildi. Yazıda, şöyle devam edildi:
"Kardeş Mısır halkının yaşadığı insanlık dramı karşısında aziz milletimizin ve parti camiamızın acısı ve tepkisi büyüktür. Bu sebeple Mısırlı kardeşlerimizin acılarını paylaşmak adına müzik etkinlikleri, konser ve eğlence programlarının bir süre iptal edilmesi, bu hususta bütün kardeşlerimizin aynı hassasiyeti göstermesi uygun olacaktır. Gelişmelere göre durum değişikliği olması halinde bu konu yeniden değerlendirilecektir."
AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı İsmail Yılancıoğlu, bu yazıyı İhsangazi Belediye Başkanlığı'na gönderdi. İhsangazi Belediye Başkanlığı bunun üzerine Facebook sayfasında 7-8 Eylül tarihlerinde ilçede düzenleneceği açıklanan Sepetçioğlu ve Siyez Bulguru Festivali'nin iptal edildiğini duyurdu. (Vural AKKİRPİ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1147121114712117

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ya Reyhanlı için n yaptınız! - by-bucur

  Utanmadan o akşam düğünde göbek attınız unuttuk sanmayın!

  Kör kılavuz - Sağlam Kaya

  Akp ve Sayın Başbakanın asıl yas tutması gereken yer Suriye?de ölen insanlar için olmalı. Çünkü ölen insanların kanından sorumludur. Türkiye sınırından binlerce gözü dönmüş eşkıya celladını ve silahları izlediği politikayla Suriye?ye kendisi gönderiyor. Kendisi ve dış işleri bakanı Suriye halkı için Allah?ın yargısına uğrayacaktır

  Nemalanacak kan var mı kan? - RadikalGokhan

  Yahu ben böyle vampir ruhlu iktidar görmedim. Reyhanlı saldırısından sonra bile yas ilan etmediniz. Kan ancak size fayda sağlıyorsa görüyorsunuz maşallah.

  yas mı? - smhbhdr

  bu millet aktütün karakol baskınında 15, dağlıcada 12 evladını bir gecede şehit verdiğinde aklınız neredeydi? hep tribüne oynuyorsunuz. gözümde zerre kadar değeriniz yok.

  30 Ağustos - gantigone

  30 Ağustos Zafer Bayramı yaklaşırken, bu tarzda bir kararın alınması beni hiç de şaşırtmadı. AKP genelde gerçek niyetlerini bahanelerin ardına sakladığı için, (örnek: Alkol yasası)öküz altında buzağı arıyorsun diyenlere artık gözlerini açmalarını öneriyorum.

  YAS .. - hektor62

  Bence artık kendi yaslarını tutmaya başlasınlar.

  Tayyipci kafa bu kadar olur ancak - siradanbirisi

  Kendisi degilmiydi Afrikanin bagnaz islamci katliamcisini Türkiyeye davet eden? Bu kime ders veriyor? Türkiyede henüz herkes AKP´nin sürüsünden degil. Sayisi koyun sürülerinden az da olsa aklini kullanan insanlar var ve devamli var olmalarini ümit ederim.