AKP'li aday gazetecilerden başladı: Herkese telefon

AKP'li aday gazetecilerden başladı: Herkese telefon
AKP'li aday gazetecilerden başladı: Herkese telefon

Belediye Başkan adayı Ahmet Tevfik Uzun, ?Bana 24 saat ulaşın? diyerek, gazetecilere cep telefonu dağıttı. FOTOĞRAF: TOLUNAY DUMAN / DHA

MERSİN - AKP Tarsus Belediye Başkan adayı Ahmet Tevfik Uzun, düzenlediği basın toplantısını izleyen gazetecilere birer cep telefonu verdi. Uzun, hatlı telefonların faturalarını da kendisinin ödeyeceğini söyledi. Bazı gazeteciler, hediye telefonları teşekkür ederek geri çevirdi.
Mersin Oteli’nde kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen AKP’li aday Uzun mal varlığını açıkladı ve projelerinden söz etti. Ardından toplantıyı izleyen gazetecilere 50 adet cep telefonu dağıtan Ahmet Tevfik Uzun, amacının gazetecilerle sağlıklı iletişim kurmak olduğunu belirterek, “Biz iletişimin sağlıklı olabilmesi için direk başkana ulaşılabilecek bir telefon hattı düşündük. Basının bizlere 24 saat ulaşabilecekleri  bir telefonumuz oldu. Bu hatlarla basın mensupları aynı zamanda kendi aralarında da aylık 40 saat ücretsiz iletişim sağlayabilecek. Faturaları da ben ödeyeceğim” dedi. Gazetecilerin çoğunluğu telefonu alırken, bazıları kabul etmedi, bazıları da sonradan iade etti. Telefonların kampanyalı fiyatının 65 TL olduğu belirtildi. (dha)