AKP'li başkana bıçaklı saldırı

Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi beldesinin AKP'li Belediye Başkanı Necati Kale dün uğradığı bıçaklı bir saldırı sonucunda yaralandı. 19 yaşındaki saldırgan İdris Çakmak ise çevredekilerce linç edilmek istendi.

MERSİN - Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi beldesinin AKP'li Belediye Başkanı Necati Kale dün uğradığı bıçaklı bir saldırı sonucunda yaralandı. 19 yaşındaki saldırgan İdris Çakmak ise çevredekilerce linç edilmek istendi.
Dün sabah saatlerinde Belediye Başkanı Kale'nin makamına gelen İdris Çakmak, birden üzerindeki bıçağı çekerek saldırdı. Göğsünün altından ve sol diz kapağından birer bıçak darbesi alan Kale, kanlar içinde yere düştü. Kale, hemen Erdemli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve ilk müdahalenin ardından Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Belediye çalışanları ise Çakmak'ı etkisiz hale getirdikten sonra tekme-tokat dövmeye başladı. Kalabalık, yüzü kanlar içinde kalan Çakmak'ı linç etmek istedi. Olay ye-rine gelen polis havaya bir el ateş ederek Çakmak'ı kurtardı. Yoğun güvenlik önlemleri altında Kızkalesi Polis Karakolu'na götürülen Çakmak, bir süre gözaltında tutuldu. Ancak, olayı duyarak gelen belediye çalışanları ve Başkan'ın akrabalarının toplanması nedeniyle zanlının linç edilmesi girişiminde bulunulması ihtimaline karşı, başka bir yere götürülen İdris Çakmak susma hakkını kullanarak ifade vermeyi reddetti.
Bu ilk değil
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atakent beldesinin DYP'li Belediye Başkanı Fevzi Doğan da 26 Mayıs'ta bombalı suikast ile öldürülmüştü. Fevzi Doğan'ı fuhuş mafyasının öldürdüğü ileri sürülmüştü.


    http://www.radikal.com.tr/7550337550330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.