AKP'li başkanın öfkesi

Afyonkarahisar Belediye Başkanı AKP'li Abdullah Kaptan'ın, Antalya'da ailesiyle birlikte katıldığı yat turu olaylı bitti. Eşi ve küçük kızıyla birlikte bir toplantı için Antalya'da bulunan başkan Kaptan, 12 Mart'ta ailesi, şoförü ve bir polis arkadaşıyla birlikte yat turuna katıldı.
Haber: SONER KOCAER / Arşivi

ANTALYA - Afyonkarahisar Belediye Başkanı AKP'li Abdullah Kaptan'ın, Antalya'da ailesiyle birlikte katıldığı yat turu olaylı bitti. Eşi ve küçük kızıyla birlikte bir toplantı için Antalya'da bulunan başkan Kaptan, 12 Mart'ta ailesi, şoförü ve bir polis arkadaşıyla birlikte yat turuna katıldı. 'Simbat' adlı yatla yapılan turda bira içen ve öpüşen turistlerle, çalınan yüksek sesli müzikten rahatsız olan belediye başkanı, yat kaptanı Durmuş Yıldırım'ı uyararak, duruma müdahale etmesini istedi.
Ancak yat kaptanı Yıldırım, başkanın isteklerini yerine getirmedi. Bunun üzerine belediye başkanı Kaptan, turun yarıda kesilip dönülmesini istedi. Yat kaptanı Yıldırım, bunun da mümkün olmadığını söyledi. Tur tamamlanıp limana dönüldüğünde belediye başkanı Abdullah Kaptan, 155 Polis İmdat'ı arayarak kaptan Yıldırım'ın yat turunda alkol aldığını ileri sürdü. Yenikapı Polis Merkezi'nde ifadesi alınan kaptan Yıldırım, 256 promil alkollü çıktı.
Bunun üzerine başkan Abdullah Kaptan, yat kaptanı hakkında valilik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Denizcilik Müsteşarlığı ve Liman Başkanlığı'na da şikâyet dilekçesi verdi. Valilik incelemede yatın turizme uygun olmadığına karar verdi. Liman Başkanlığı da 180 YTL ceza kesti. Belediye ise yatı limandan çıkardı.
Belediye başkanı, vatandaş olarak görevini yaptığını söylerken, yat kaptanı, "Başkan, siyasal gücünü kullanarak ekmeğimle oynadı. Muayene etmeden alkollü diye yazdılar" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/8474438474430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.