AKP'li belediyeye baskın

AKP'li belediyeye baskın
AKP'li belediyeye baskın

Ereğli Belediye Başkanı dün 28 kişiyle birlikte gözaltına alındı. FOTOĞRAF: DHA

Haber: SERTAN AYDEMİR / Arşivi

ZONGULDAK - Karadeniz, dün güne baskınlarla başladı. Polis, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Belediye ile Ticaret ve Sanayi Odası’na (TSO) baskın düzenleyerek arama yaptı. 28 kişi ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak’, ‘ihaleye fesat karıştırmak’ ve ‘yolsuzluk’  suçlamasıyla gözaltına alındı. Gözaltına alınanların arasında Ereğli Belediye Başkanı AKP’li Murat Sesli ile TSO?Başkanı Ahmet Likoğlu da bulunuyor. Operasyonda Belediye Başkanı Sesli’nin Balı Mahallesi’ndeki evi de arandı.
Operasyonda, Ereğli Belediye Başkanı Sesli, TSO Başkanı Ahmet Likoğlu ve TSO Meclis Başkanı Cem Karadeniz ile birlikte toplam 28 kişi ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, ihaleye fesat karıştırmak ve yolsuzluk’ suçlamasıyla gözaltına alındı.
Vali Erdal Ata operasyonların Ergenekon ile ilgisinin olmadığını söyledi. Belediyedeki aramanın sadece Başkan Sesli’nin makam odasında yapıldığı öğrenildi. Bazı evraklara incelenmek üzere el konuldu. Sac tüccarlığı yapan TSO Başkanı Likoğlu’nun, 16 Temmuz 2008’de makam odasındaki lambasında ses ve görüntü, elektrik kutusunda da ses aktarıcı cihaz bulunmuştu. (dha)