AKP'li eski vekil: Türklüğümün bir faydasını görmedim

AKP'li eski vekil: Türklüğümün bir faydasını görmedim
AKP'li eski vekil: Türklüğümün bir faydasını görmedim
Çorum AKP eski milletvekili Ahmet Aydoğmuş, kişisel sosyal paylaşım sitesinde bir takipçisi ile okullarda andımızın kaldırılması konusunu yazışırken, "Bu güne kadar Türklüğümün hiçbir faydasını görmedim" diye yazdı.

ÇORUM - AK Parti Çorum eski milletvekili Ahmet Aydoğmuş, Facebook üzerinden bir takipçisi ile Demokratikleşme Paketi içerisinde yer alan andımızın kaldırılması konusunu tartıştı. Takipçisinin, "Neyi vardı andımızın da kaldırdılar. Varlığım Türk varlığına armağan olsun.." sözlerine eski vekil Aydoğmuş, "Ben vekiliken soyumu araştırdım. Osmanlı arşivlerine kadar çıkarttırdım. Elimde Osmanlıca metinler de var. Annem de babam da Türkmen. Sen Türk müsün, yoksa kendini Türk zannedenlerden misin, hiç araştırdın mı bilmiyorum. Fakat ben seni ırkından dolayı değil, bildiğim kadarı ile iyi bir Müslüman olduğun için, Allah rızası için sevdim. Bu güne kadar Türklüğümün hiçbir faydasını görmedim. Yine de bugüne kadar varlığını benim varlığıma armağan edenlere teşekkür ederim. Ayrıca andımızı evden çıkmadan okuyabilirsin sıkıntı yok. Gerçi ben hayır dua etmeni temenni ederim" diye cevap verdi.
Ahmet Aydoğmuş, 2010 yılında AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Danışma Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "AK Parti iktidarına karşı çıkanların kanını tahlile yollamak gerekir. Bu kanı bozuklar gizli sözleşmeler yaparak, ihanet etmişlerdir" diyerek tepki toplamış ve partisi tarafından da iki ay geçici olarak ihraç edilmişti. (Yusuf ÇINAR/DHA)  http://www.radikal.com.tr/1153976115397618

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Müslümanligin faydasini hic ama hic görmedim - M. L.

  Müslümanmi? Sivasda gördük müslümanin faydasini. Pakistanda hemen hemen her ay sünnilerin siilere saldirmasinda yine müslüman faydasi ortaya cikmis durumda galiba. Sudanda kadini erkekli bir taksiye bindigi icin kirbacliyan seriat yasalarida müslümanligin bin bir faydasini gösteriyor bize. Allah bizi müslüman gecinen faydacilardan korusun.

  arabizasyon - ezikmen

  Demecin türkçe tercümesi şu: arap doğmadığım için geceleri gizli gizli ağlıyorum. Bu arkadaşlar toptan mübarek beldelere yerleşselerde türk olmanın utancından kurtulsalar. Bizde bu mızıldamaları dinlemekten kurtuluruz.

  - momentum

  "...Ben vekilken soyumu araştırdım..." Ben hiç araştırmadım.

  Doğru söylüyor. - sblgngr

  Osmanlı imparatorluğu da dahil bu ülkede kimse Türklüğün bir faydasını görmemiştir.İktidarları sayesinde hala da görmemektedirler. Oysa müslümanlar müslümanlıklarının faydalarını cipler, yalılar, inşaatlar, ihaleler, yardım (hortum) dernekleri, torpille iş, layık olmadıkları makamlar sayesinde kat be kat görmektedirler. Bu yüzden sayın beyefendi son derece doğru buyurmuşlardır.

  Çelişki.. - sblgngr

  Beyefendi, Türk olduğu için bir insanı sevmediğini söyleyerek, insanın kendi elinde olmayan bir özelliğinden dolayı sevilmesinin anlamsız olduğuna vurgu yaparken, müslüman olduğu için sevdiğini söyleyerek kendisiyle çelişiyor. Allah rızası için bir şeyi sevmek gerekiyorsa Allahın yaratığı hristiyanları, musevileri, ateistleri, civcivleri, yılanları, kedileri, mimozaları herşeyi sevmeliyiz. Ki aslında biri için, yada bişey için, ya da bir şartla sevmek, sevmek değil, seviyor gibi yapmaktır.Sevgi içten gelir. Hissetmek için de gelişmiş bir canlı olmak gerekir.

  Her İkisi De. - Clear

  Vekil,müslümanlığın faydasını görmüş ama türklüğünün faydasını görmemiş.Alttaki yorumcu da müslümanlığın faydasını görmediğini iddia ediyor.Ben ise her ikisinin de çok faydasını gördüm,çünkü farkında olabildim.Ee,ne olacak şimdi? Ben hangi kategorideyim? Evvela duayla güne başlamayı kaldırıp "git evinde oku" demişler,öyle öğrendik öyle de yaptık.Şimdi de andı kaldırıp yine aynı sözü söylüyorlar,öyle de yaparız.PARDON,jeton anca düştü kusuruma bakmayın.Ben "Evinde okuyanlar kategorisindenim" şimdi anladım.Anlayamadığım tek şey ne biliyor musunuz? Şu özgürlük anıtının olduğu ve dünyanın en özgür ve de demokratik hemi de laik ülkesi denilen ABD var ya,hani hemen her çağdaşın örnek gösterdiği Batı aleminin önderi ülke,her yıl parlamento açılışında neden Yaratıcı'nın adıyla açılış yapıyor ve dolar isimli paralarında niye "Tanrı'da güvendeyiz(in God we trust)" yazıyor? Ancak hemen her konuda ABD'yi örnek göstermeyi ihmal etmeyen bizim çağdaşlarımız,neden bunları da örnek göstermiyor? İşte anlayamadığım bu...

  Dogru soz - sarya_1499

  eskiden ne dedigi beni ilgilendirmez ama bunu guzel soylemis . andinizi evden çikmadan okuyun tavsiyeside çok guzel.