AKP'li eski vekilin 2 yıl 8 ay hapsi istendi

AKP'li eski vekilin 2 yıl 8 ay hapsi istendi
AKP'li eski vekilin 2 yıl 8 ay hapsi istendi
Geçen ay 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla tutuklanan AKP'li eski vekil Feyzi İşbaşaran hakkında, Adnan Oktar'a 'hakaret ettiği' gerekçesiyle 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

RADİKAL-Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla geçen ay tutuklanan eski AK Parti Milletvekili Feyzi İşbaşaran hakkında Adnan Oktar'a hakaretten dava açıldı. İşbaşaran'ın 2 yıl 8 aya  hapsi isteniyor. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, İşbaşaran'ın geçen yıl Haziran ayında kendi twitter hesabından Adnan Oktar'a yönelik hakaret içerikli sözler yazmak suretiyle alenen hakaret ettiği belirtildi. Yazılar üzerine Adnan Oktar'ın şikayetçi olduğu ifade edilen iddianamede, Feyzi İşbaşaran'ın ise suçlamayı kabul etmeyerek suçsuz olduğunu söylediği anlatıldı. İşbaşaran'ın, kendi adı kullanılarak Facebook ve Twitter hesabı açıldığını, yazıların kendisine ait olmadığını söylediği belirtilen iddianamede, tarafların "uzlaşma" önerisini de kabul etmediği kaydedildi.

2 YIL 8 AYA KADAR HAPİS İSTEMİ

Twitter yazılarının delil olarak soruşturma dosyasında bulunduğu vurgulanan iddianamede, Feyzi İşbaşaran'ın atılı suçu işlediğinin anlaşıldığı belirtildi. İşbaşaran hakkında, "Sesli veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçlamasıyla, 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. İşbaşaran'ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A HAKARETTEN TUTUKLANMIŞTI


Eski AK Parti Milletvekili Feyzi İşbaşaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettiği gerekçesiyle geçen ay İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanmış, hakkında yakalama kararı bulunan eski milletvekili Emniyet'ten Adliye'ye sevk edilirken yumurtalı, Adliye girişinde ise yumruklu saldırıya uğramıştı. Öte yandan, Feyzi İşbaşaran, Anadolu Adliyesi'nde verdiği ifadede yazıların kendisine ait olmadığını söylerken, bir gün sonra Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde verdiği ifadede ise tweetlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a değil, Adnan Oktar'a yönelik olduğunu iddia etmişti.  

Arzu KAYA / İstanbul DHA

Eski AKP'li vekil tutuklandı

Eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran'a dayak

Feyzi İşbaşaran 'tutuklama kararına' itiraz etti

CHP'li vekilden Adalet Bakanı Bozdağ'a 'Fevzi İşbaşaran' soruları