AKP'li işadalının cesedi 62 metre derinlikte bulundu

AKP'li işadalının cesedi 62 metre derinlikte bulundu
AKP'li işadalının cesedi 62 metre derinlikte bulundu
Geçen pazar gecesinden bu yana kendisinden haber alınamayan AK Parti Gümüşhane İl Yönetim Kurulu üyesi işadamı Fahri Aydın'ın cesedi bu sabah Torul Baraj Gölü'nde 62 metre derinlikte bulundu.
Kirazlık köyü yakınlarında Torul Baraj Gölü’ne bu sabah sırtındaki 4 tüple dalış yapan dalgıç Rıza Birkan, yaklaşık 1 saat 45 dakika boyunca arama yaptı. Fahri Aydın’ın 29 AK 575 plakalı cipini 62 metre derinlikte bulan dalgıç Birkan, Fahri Aydın'ın da araç içinde olduğunu söyledi.
Bu arada, olay yerine 5 kişilik AKUT ekibi de geldi. Yeri belirlenen aracın ve işadamının cesedinin çıkartılabilmesi için çalışma başlatıldı. Sabah yapılan çalışmayı Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu ile Torul Kaymakamı Şefik Gürcam ve AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın ile işadamının kardeşi Vahit Aydın da izledi. Vahit Aydın, ağabeyinin cesedinin bulunduğunun söylenmesi üzerine gözyaşlarına boğuldu.X
Cipiyle Bursa’dan dönen 4 çocuk babası 38 yaşındaki Fahri Aydın Pazar gecesi saat 23.00 sıralarında evini arayarak, Giresun’un sahildeki Tirebolu İlçesi'nden Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi yoluna saptığını bildirip, kısa süre sonra evinde olacağını söyledi. Aradan geçen uzun süreye rağmen Aydın'ın eve gelmemesi üzerine, ailesinin başvurusu sonucu Pazartesi günü arama çalışması başlatıldı.(dha)