AKP'li misin, derdin büyük!

AKP'nin İzmir teşkilatları, yılbaşına kadar yapılacak kongre öncesi karıştı. Bazı il yönetim kurulu üyeleriyle, belediye meclis üyelerinin siyasi rant sağladıkları ileri sürüldü. Suçlamaları yanıtlayanlar...
Haber: ELİF DEMİRCİ / Arşivi

İZMİR - AKP'nin İzmir teşkilatları, yılbaşına kadar yapılacak kongre öncesi karıştı. Bazı il yönetim kurulu üyeleriyle, belediye meclis üyelerinin siyasi rant sağladıkları ileri sürüldü. Suçlamaları yanıtlayanlar, AKP'li oldukları için zarar ettiklerini savundu.
AKP İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Hakan Ay'ın, Petkim'den ihalesiz iş aldığı, Konak Vapur İskelesi'ndeki büfenin işletmeciliğini üstlendiği ileri sürüldü. Ay, kendini şöyle savundu:
"Petkim'in kafeteryasını ihalesiz aldım, ama AKP'li olduğumu sonra öğrendiler. Bırakın siyasi rant sağlamayı, AKP'li olduğum
için aldığım iş düştü. 2001'de Çankaya'da açtığım lokantada günlük kazancım 1000 YTL iken, 2003 yılında siyasete girince 200 YTL'ye geriledi. AKP'li olduğumu öğrenen lokantama gelmedi."
İl Başkan Yardımcısı Türker Sarıkol'un ise sahibi olduğu deterjan firmasıyla Petkim'e sanayi deterjanı sattığı iddia edildi. Sarıkol da şu yanıtı verdi: "Siyasete girmeden önce daha çok mal satıyordum. AKP'ye girince işlerim düştü. İzmir'in en büyük holdingiyle yedi yıl çalıştım, AKP'ye geçince sözleşmeyi feshettiler."
AKP İl Yönetimi Kurulu üyesi Erdal Çelik hakkında da, Orman Bölge Müdürlüğü'nün Gümüldür Kalemlik Çadır Kampı'nı işlettiği iddiası ortaya atıldı. Çelik, siyasete girmeden önce kampı işlettiğini, zarar ettiği için bıraktığını söyledi. AKP İzmir İl Başkanı Ali Aşlık, söz konusu iddialar karşısında partilileri savundu. Aşlık, "Siyaset yapmaları, iş yapmalarına engel değil" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7575157575150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.