AKP'li Tanrıverdi: Operasyon yapılacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, "Tezkere cebimizde taşımak için çıkmadı, elbette uygulanacak. Operasyon işgal niteliğinde olmayacak" dedi

SAFFET YENİGÜN

AKP Genel Başkan Yardımcısı Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, PKK terör örgütünün saldırılarına kayıtsız kalamayacaklarını belirterek, “Tezkere cebimizde taşımak için çıkmadı. Elbette uygulanacak. Operasyon bir işgal niteliğinde olmayacak” dedi.

Türkiye İl Genel Meclis Üyeleri Birliği tarafından düzenlenen 6'ncı İl Özel İdareler Semineri, Antalya'nın Kemer İlçesi'ne bağlı Göynük Beldesi'nde bulunan Le Chateau De Prestige Otel'de başladı. 27 Ekim tarihine kadar sürecek toplantıya, AKP Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, İçişleri eski Bakanı ve İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu'nun yanı sıra, İl Genel Meclisi Başkanları ve çok sayıda bürokrat katıldı.

'OPERASYON İŞGAL NİTELİĞİNDE OLMAYACAK'

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hüseyin Tanrıverdi, PKK terör örgütünün saldırılarına kayıtsız kalamayacaklarını söyledi: “Menfur saldırılarla ilgili bazı ek güvenlik tedbirleri alınması gerekmektedir. Dış mihrakların güvenlik güçlerimizi şehit etmesi asla kabullenilemez. PKK denilen baş belasını ortadan kaldırmak için gerekli tezkere TBMM'de 507 oyla kabul edildi. Tezkere cebimizde taşımak için çıkmadı. Elbette uygulanacak. Operasyon bir işgal niteliğinde olmayacaktır. Milli Güvenlik Kurulu toplantısında bu konu ele alınıyor ve tartışılıyor. Bu konuda devletimizin kurumları arasında ayrışma söz konusu değildir. Tüm kurumlar birlikte karar almaktadır. Beklentiler bir bir gerçekleşecektir. Devletimiz kararlılıkla terörün üzerine gidecektir” dedi.