AKP'li vekil: İzmirli gençlerin özgürlükten anladıkları, açık giyinmek ve kafa çekmek

AKP'li vekil: İzmirli gençlerin özgürlükten anladıkları, açık giyinmek ve kafa çekmek
AKP'li vekil: İzmirli gençlerin özgürlükten anladıkları, açık giyinmek ve kafa çekmek
AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten'in İzmir'den notlar şeklinde Twitter hesabında yaptığı paylaşımlar tepki çekti. İçten, "CHP'li İzmirli gençlerin özgürlükten anladıkları, son derece açık giyinmek, kafa çekmek, sabaha kadar eğlenmek. İzmir boşanma oranının en yüksek olduğu il neden acaba ", "Haşhaşilerin başkenti İzmir, neden acaba?" dedi.

RADİKAL- AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten'in Twitter hesabında İzmir hakkında yaptığı paylaşımlar tartışma yarattı. Seçim çalışması için gittiği İzmir'den notlar şeklinde açıklamalar yayımlayan İçten şunları yazdı: "İzmir'de CHP 'ye oy veren kitle, radikal militanvari davranmakta ve kendisi gibi düşünmeyenlere saygı göstermemektedir. Belediye hizmetten ziyade kültürümüze ve değerlerimize aykırı teşkil eden sözde kültürel faaliyetler yapmaktadır. Alttan gelen gençlik,değerlerimize aykırı bir yaşam şekli ile yetişmekte ve kendi aileleri bile bu durumdan şikayetçi. CHP'li İzmirli gençlerin özgürlükten anladıkları, son derece açık giyinmek, kafa çekmek, sabaha kadar eğlenmek.Genelde İzmir'i ayakta tutan İzmir dışında buraya yerleşmiş Anadolu insanları. İzmir'e yerleşmiş Anadolu insanı hala değerlerimizi ve kültürümüzü korumaya çalışıyorlar, kendilerini kutluyorum. Doğu'dan gelen Kürt kardeşlerim çalışkan değerlerine sahip misafirperver ve ülkesine sahip çıkan insanlar."

'BOŞANMA ORANI NEDEN YÜKSEK?'

Attığı tweetlerde İzmir'de boşanma oranlarını da sorgulayan AKP'lu Cuma İçten şunları dile getirdi: "İzmir boşanma oranının en yüksek olduğu il neden acaba , 'Haşhaşilerin başkenti İzmir, neden acaba', Acilen bu şehirde yaşayan demokrat ve inançlı insanların çok çalışarak bu şehrin yönetimini ele geçirmeliler, özellikle Kürt vekil adaylardan Savcı Sayan ve Necip Nasır azimle ve büyük bir inançla çalışmaktadırlar. Tüm bu tespitlerin Ak partinin özel yaşama ne kadar saygı gösterdiğinin bir delilidir." 

 

AK PARTİ İL BAŞKANINDAN TEPKİ

Cuma İçten'in sözlerinin ardından Ak Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican'dan açıklama geldi. İçten'in İzmir'e yönelik 'Haşhaşilerin başkenti' sözlerine tepki gösteren Delican, "İzmirli hemşehrilerimizin yaşam tarzı hiç kimseyi ilgilendirecek bir konu değildir. Yaptığı mesnetsiz ve haksız açıklamalar bir İzmirli olarak tarafımızı son derece üzmüştür" dedi.

Delican, twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten tarafından yapılan açıklamalar partimizin kurumsal bir açıklaması değildir. Şahsidir ve kendisini bağlar. Genel seçim sürecinde üç günlük ziyaretlerden sonra yaptığı değerlendirme öncesinde keşke Ak Parti İzmir İl Başkanlığı olarak tarafımıza sormuş olsaydı kendisine anlatır yanıldığı noktaları düzeltirdik. Açıklamaları talihsizlik olarak görüyoruz. İzmir'e hizmet konusunda yerel yönetimlerin eksiklikleri olsa da İzmir, özgürlükler ve kişi hürriyeti açısından önemli bir kentimizdir. İzmirli hemşehrilerimizin yaşam tarzı hiç kimseyi ilgilendirecek bir konu değildir. Yaptığı mesnetsiz ve haksız açıklamalar bir İzmirli olarak tarafımızı son derece üzmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1363734136373419

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Güzel yurdumun medya malzemesi ne kadar bollaştı - görengözler

  İnsanların bam teline basan ve ertesi gün unutulacak haber ama İzmir halkı bilinçlidir.Diyarbakır bölgesi sayın milletvekili,İzmir'den notlar neden paylaşır ki?Diyarbakır ili halkına iş alanı yaratılmasında katkısı olmuş mudur acaba?

  degerlerin - user649322

  degerlerimiz kulturumuzmus insanlar nasil yasiyorsa degerleri kulturleri odur senin dedigin degil. kadinlari kaliplara sokmak kapatmak ikinci sinif vatandas mi deger kultur?

  sana ne - user649322

  ozgurluk sana nasil soracagini sormadan yasayabilmektir. kafa cekmek sabaha kadar eglenmek degil yasaladiginiz, her tur alkol alimi, alkollu restoranlari bufelerdeki alkolu perdeyle ortmeye heryerde yasaklamaya kalkiyorsunuz, bilmiyorsunuz alkol nedir hayati guzellestiren birsey oldugunu, bilmediginiz seyi yasaklamayin. ki elele tutusmak acik giyinmek baska yasakladiginiz seyler. tek kisilik daireler, bira satilan festival, spor etkinligi alkollu galeri acilisi, kiz erkek karisik kamplar. birisi inandiginiz seylere karsi konussun bakalim ne yasak ne degilmis goruruz.

  Sen sadece milletin vekilisin ... - user406073

  Evet sadece milletin vekilisin . Onları temsil etmek üzere meclistesin. Kimsenin özel hayatına ve davranış biçimine karışamazsın ,eleştirmezsin . Ama bizler senin söylediklerini eleştirebilir, yerden yere vurabilir ve bir dah sefere meclis dışında kalmana karar verebiliriz. Unutma bunu...

  fark yok - user623237

  nasıl ki kulaktan dolma Müslümanlar örflerini din haline getirip dine bid'at ekleyerek Müslümanlığı bu sanmışlarsa, aynı şekilde batının modernliğini içki içmek ve açık giyinmek olarak anlayan sözde ilericilerimiz de mevcut

  Cuma İçten Makara'dan, Bakaradan Anlar - Hayal Denizi03

  Cuma İçten'in Makara'dan, Bakara'dan Anlar, lakin özgürlükten anlamaz. Onların en özgürü, Birinin ayağının altında toz, mahrem yerinde kıl olacak kadar yaban otudur. Özgürlük yeri geldiğinde giyim kuşam, yeri geldiğinde diktatöre başkaldır/isyan ve en önemlisi de kendine saygı, karşı düşünceye saygıdır. Kula kul olandan özgürlük beklenir mi?

  velev ki - başkabirhayat

  Velev ki İzmirlilerin özgürlükten anladıkları bu. Peki senin açık giyinene, içki içene, eğlenmek isteyene bu garezin, bu tahammülsüzlüğün niye? Ayrıca kim ne saygısızlık yapmış, kim kimin özgürlüğüne müdahele etmiş bi açıklasan da biz de aydınlansak. Ama deri eldivenli üstü çıplak adamlar deme onu yemiyorlar artık.