AKP'li vekil linç girişimine destek verdi

AKP Rize Milletvekili Abdülkadir Kart, Rize'de önceki gün 300 kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Tutuklu ve...
Haber: MUHAMMET KAÇAR / Arşivi

RİZE - AKP Rize Milletvekili Abdülkadir Kart, Rize'de önceki gün 300 kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Yardımlaşma Derneği (TAYAD) üyelerinin gereken dersi aldıklarını söyledi.
Rize'deki protokol bayramlaşma töreninde sorular üzerine AKP'li Kart şöyle konuştu: "Bunların ne yapmak istedikleri belli. Trabzon'da da, Rize'de de F tipi cezaevi bulunmuyor. Buraya gelip, bizim insanımızın huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok. Devletine ve milletine son derece bağlı Karadeniz insanı onlara gerekli dersi verdi. Derslerini aldılar. Bir daha buraya gelmeye cesaret edemezler."
'Ben de vururdum'
Rize Belediye Başkanı AKP'li Halil Bakırcı olayla ilgili görüşlerini şöyle anlattı: "Makam odamın penceresinden, belediye binası önünde birilerinin tartıştığını gördüm. Minibüsçüler arasında bir tartışma sandım. Sonradan öğrendim ki TAYAD üyeleri pankart açmaya çalışmış. Eğer onlar olduğunu bilsem, inip ben de onlara vururdum. Halkı tahrik etmenin bir anlamı yok. Halkımız onlara gereken cevabı verdi. Bir daha buralara gelmeye cesaret edemezler. Gelirlerse çok farklı olur. Bir daha bu kadar kolay kurtulamazlar."
DYP Rize İl Başkanı Köksal Toptan ise, "Bu zavallılar, halkımızı kolayca tahrik edip ülkeyi karıştırmaya çalışıyor. Tahriklere kapılmamamız lazım. Vatandaşlarımızın da, siyasetçilerimizin de dikkatli davranıp, oyuna alet olmaması gerekir" dedi. Rize Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Kuş da, polisin hazırladığı raporun kendilerine ulaşmasıyla yasal işlemin yapılacağını belirterek, "Ortada vatandaşı tahrik eden bir durum varsa, bu kişiler hakkında 'halkı tahrik etmek' suçundan soruşturma başlatılır" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7621287621280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.