AKP'li vekiller gümrükte tokat attı iddiası

AKP'li vekiller gümrükte tokat attı iddiası
AKP'li vekiller gümrükte tokat attı iddiası

Faruk Koca (sağda) ile Mustafa Cumur hacca gitmişti.

HATAY - AKP Ankara Milletvekili Faruk Koca ile Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur’un, hac dönüşü giriş yaptıkları Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda polis ve gümrük memurlarına tokat attığı öne sürüldü.
Gümrük kapısında görevli ve isimleri açıklanmayan polis memuru ile gümrük muhafaza memurları, vekillerin kendilerine tokat attığını iddia ederek tutanak düzenletti ve olayla ilgili güvenlik kameraları kayıtlarının incelenmesini talep etti. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ise, “Milletvekilleri Suriye gümrüğünden kaynaklanan hatadan dolayı her iki gümrük kapısında da bekletildikleri için hayli sinirlenmişler. Araçlarıyla Cilvegözü Gümrük Kapısı’na gelen milletvekilleri Koca ile Cumur burada görevlilerle küçük bir tartışma yaşamış. Olayları bizler de araştırıyoruz. Milletvekillerinin daha sonra geçişleri sağlanmış ve yollarına devam etmişlerdir” diye konuştu.
Trabzon Milletvekili Cumur da yaptığı açıklamada, gümrük kapısında kendilerine ve diğer vatandaşlara kötü davranıldığını, gereksiz şekilde bekletildiklerini ifade ederek, “Polis ve gümrük görevlilerinin keyfi davranışlar içinde olduklarını görünce uyarma ihtiyacı hissettik. Küçük bir tartışma yaşandı. Ancak, tokat atmadık. Asıl mağdur olan bizleriz” dedi. (aa)