AKP'liler AB masası kuracak

AKP yönetimi, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hükümetin çalışmalarının dışında parti genel merkezinde de bir AB birimi oluşturmak için harekete geçti.

ANKARA - AKP yönetimi, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hükümetin çalışmalarının dışında parti genel merkezinde de bir AB birimi oluşturmak için harekete geçti. AKP Genel Merkezi'nde genel başkan yardımcıları Murat Mercan ve Şaban Dişli'nin koordinatörlüğünde AB masası kurulacak. AB masası, AB müktesebatı çerçevesinde, İlerleme Raporu başta olmak üzere tüm AB belgelerinin çevirileri ve iç hukuka yansıtılmasının izlenmesiyle ilgili çalışmalar yapacak.
AB masasında çalışacak 20 kişi, Ankara'daki üniversite öğrencilerinden belirlenecek. AKP yöneticileri üniversitelerin hukuk, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi başta olmak üzere sosyal bölümlerinde öğrenim gören ve İngilizceyi iyi bilmeleri koşuluyla, AB konusuna ilgili öğrencileri seçecek. Öğrenciler, AKP Genel Merkezi'nde profesyonel olarak istihdam edilecek ve maaşları da parti tarafından ödenecek. Asıl olarak müzakere sürecine yönelik çalışacak olan öğrencilerin, AB uzmanı olarak yetişmeleri hedefleniyor.