AKP'liler kumarda yakalandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir dernekte kumar oynayan, aralarında AKP'li bir belediye başkanı ile il genel meclisi üyesi ve icra müdürünün de bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı.

ANKARA - Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir dernekte kumar oynayan, aralarında AKP'li bir belediye başkanı ile il genel meclisi üyesi ve icra müdürünün de bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı.
Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek, 11 Ağustos gecesi Hoşdere Caddesi üzerinde bulunan bir derneğe baskın düzenledi. Dernekte kumar oynadıkları öne sürülen AKP'li belde belediye başkanı A.G. ile il genel meclisi üyesi Ö.T.'nin de aralarında bulunduğu dört kişi gözaltına alındı. Baskında kumar parası olduğu öne sürülen bir milyar lira ile 100 dolar da zaptedildi.
118 milyon lira ceza
Sorgulamaları tamamlanarak Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen dört kişi, kumar oynamak suçundan toplam 118 milyon 823'er bin lira para cezası verilerek serbest bırakıldı. Emekli bir başkomiserin işlettiği belirtilen derneğin sorumlu müdürü C. Y. gözaltına alındı. Emniyet yetkilileri, baskında kumar oynatıldığı tespit edilen dernek ile ilgili adli ve idari soruşturma yürütüldüğünü açıkladı.