AKP'lilerin gündemi subaylar ve 'kontrgerilla'

ANKARA - AKP’lilerin gündeminde dün gözaltındaki sekiz askerin serbest bırakılması ile ‘kontrgerilla’ tartışmaları vardı.
AKP Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı (Kozmik odada yapılan aramalarla Türkiye’de kontrgerillanın bitirilmeye çalışıldığı gibi imaj oluştu. Nasıl değerlendiriyorsunuz sorusu üzerine): “Kontrgerillanın bir ülkede olması hoş karşılanacak bir şey değil. Türkiye’de de olduğu söyleniyor. Ben de inanıyorum.
AKP Grup Başkanvekili Suat Kılıç: “Türkiye bir hukuk devletidir. İddia yargıya intikal etmiştir. Kimsenin amacını aşan bir beyanda bulunmaması lazım. Siyasilerin de medyanın da kurumları yıpratmamaya özen göstermemesi lazım.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Tüzmen: Benzeri olayların 1990’ların, 1991’lerin İtalya’sında yaşandığını görürsünüz. Türkiye normalleşiyor. Hep beraber olayları abartmadan Türkiye’nin normalleştiğini içeride de, dışarıda da normalleştiğini herkese göstermemiz lazım.
Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek (Arınç’a suikast iddiasıyla ilgili): Tartışıyoruz bu konuyu kaç gündür, ne biliyoruz? Vallahi ben hiçbir şey bilmiyorum. Bize bilgi verilmez, verilmemesi de gerekir. Neden bilgi verilecek? Bu yargısal işlemdir. Soruşturma, sadece soruşturmayı yapanları ilgilendirir.
 AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik: Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde birisi yanlış yaparsa oradan hareket ederek tüm orduyu itham etmenin, TSK’yı hedef almanın doğru olmadığını düşünüyorum. (Radikal)