AKP'liye 'sauna sefası' yok!

Dinlemeye takıldılar

Sauna çetesi davasında ortaya çıkan telefon kayıtlarında bazı AKP'li vekillerden bahsediliyor. Bir masör, patronuna 'rahatlamak' isteyen vekiller olduğunu söylüyor. Yanıt: "Onlar AKP'li, sadece masaj yap."

ANKARA - Sauna çetesi davasına esas olan telefon görüşmeleri, bazı AKP milletvekillerinin saunaya giderek 'rahatlamak istediği' ancak taleplerinin kabul edilmediğini ortaya çıkardı. Aralarında eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çakır'ın da yer aldığı 18 sanıklı davaya Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Faaliyetlerini ağırlıklı olarak Ankara'da gerçekleştiren çete, adını başkentte bir saunayı zorla gasp etmesi ve burada yaşadıkları gizli ilişkilerden alıyor.
Dünkü duruşmada sanık İbrahim Tatlıses'nin avukatı Aslıhan Barış Girgin, daha önce de talep ettikleri Eyüp Kanat ve Oğuzhan Türkoğlu'nun tanıklıklarına başvurulmasını istedi. Mahkeme heyeti ise, bu talebi reddetti.
Ardından sanıklardan şikâyetçi olan Zeliha Tüfekçi'nin gösterdiği tanık Pınar Uçar dinlendi. Tüfekçi'nin işlettiği saunada güzellik uzmanı olarak çalıştığını belirten Uçar, sanık Kasım Zengin'in sık sık saunaya gelip gittiğini, salonu Tüfekçi'den almaya çalıştığını söyledi.
'Vekilse vekilliğini bilsin'
Bu arada söz konusu saunaya gidenler arasında bazı AKP milletvekillerinin de yer aldığı ileri sürüldü. Hürriyet gazetesinin internet sitesi, dosyada yer alan telefon kayıtlarından bir bölümünü yayımladı. Sorgusunda AKP'li vekilin ismini vermeyen sauna sahibi Zeliha Tüfekçi'yle masaj yapan kadın arasında geçen konuşma şöyle:
X kadın: Şu milletvekilleri vardı ya onlar tanıdık değil mi?
Zeliha: Hayır canım hayır.
X kadın: Tanıdık değiller, değil mi?
Zeliha: Yok hayır, onlar AKP milletvekili, onlar için bir şey yapılmayacak onlara, masajları yapılacak çıkılacak. Dürüstlüğümüz filan gözler önüne serilsin, bir şey yapılmasın dikkat edin.
X kadın: Bir şey yapılmasın diyorsun.
Zeliha: Evet kesinlikle bir şey yapılmayacak tamam mı?
X kadın: Oldu görüşürüz.

(Aynı görüşmeden yarım saat sonra yapılan görüşme):
X kadın: Zeliha abla, canım bu milletvekili var ya rahatlamak istediğini söylüyor.
Zeliha: Si...r, et boş ver, milletvekiliyse milletvekilliğini bilsin. Masajını yap kusura bakma bu kadar de çık.
X kadın: Heee..
Zeliha: Milletvekiliyse milletvekilliğini bilsin, hayret bişey, AKP'den adam geliyor bilmem ne için. Masajını olsun, si...r olsun gitsin tamam mı?
X kadın: Tamam.