AKP'nin anketinde 'Yavuz'a destek yüzde 60

AKP'nin anketinde 'Yavuz'a destek yüzde 60
AKP'nin anketinde 'Yavuz'a destek yüzde 60
AKP'nin yaptığı kamuoyu yoklamasında 3. Köprü'ye Yavuz Sultan Selim ismi verilmesine destek çıkarken, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin cezalarına destek çıkmadı.

İstanbul Boğazı'nda yapılacak 3'üncü köprüye Yavuz Sultan Selim isminin verilmesini Alevi vatandaşların eleştirmesi üzerine AK Parti nabız yokladı.

Sabah gazetesinin haberine göre 5 bin 135 kişinin katıldığı ankette, 3'üncü köprüye "Yavuz Sultan Selim isminin verilmesine nasıl bakıyorsunuz?" sorusuna vatandaşların yüzde 60.9'u "olumlu", yüzde 24.1'i olumsuz yanıt verirken, yüzde 15'lik grup fikir beyan etmedi.

YÜZDE 55 MURSİ KONUSUNDA KARARSIZ
Darbe ile iktidardan uzaklaştırılan Mısır Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi konusunda "Nasıl bir kanaatiniz var?" sorusuna vatandaşların yüzde 22.2'si "olumlu", yüzde 21.9'u "olumsuz" derken, yüzde 55.9'u tarafsız kaldı.

Mısır'da yaşanan darbeye ise Türk halkı yüzde 49.1 karşı çıkarken, destek verenler yüzde 10.4'te kaldı.

FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ ’IN CEZALARI
UEFA'nın şike iddiaları nedeniyle Fenerbahçe'ye verilen cezayı yüzde 24.6 olumlu bulurken yüzde 38 karşı çıktı. Beşiktaş cezasını destekleyenlerin oranı ise yüzde 19.1'de kaldı, karşı çıkanlar yüzde 40.9 oldu.


  http://www.radikal.com.tr/1145460114546015

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  anket saçmalığı - karl.marx

  ele geçirilen medyadan bas bas bağırarak milletin kafasına sokmaya çalıştıklarının ne kadar etkili olduğunu araştırıyorlar. O kadar Mursi Mursi diye ağlanmasından sonra %55 fikirsizler de muhtemelen başka programlara yönelmişler. Bu da tayyibi es geçmeyi tercih edenleri gösteriyor. İyiye mi işaret kötüye mi böyle bir karşılaştırma güç.

  .. - hasbhasb

  Anket denen şey nedir? Ne işe yarar? Benim yerime verilen oyun beni temsili mi var da milletin aklını çelmek için her yerde anket sonuçları açıklanıp duruyor. Bence bu anket sonuçlarını alenen açıklamanın yasaklanması lazım. Sonuçda o anket şirketlerinin kime hizmet ettikleri açıkça belli. Toplum iradesini belli bir yöne çekmek için kullanılan bir silahtan başka birşey değil ve iyice anket manyağı bir ülke olup çıktık!

  kendin pisir kendin ye - Secret Garden

  tesis gibi aynen .kendilerine gore sorular hazirlayip ona gore sormuslar .suriyede kalp yiyen caniler diri diri insan yakan yagmaci capulcu surusune destek verelimmi diye sormamislar mesela? esad mi kalsin yoksa bu kalp yiyen cani teror orgutlerimi iktidar olsun dememisler.kürtlermi yoksa asiri dinsiz sakalli teror orgutlerimi kazansin dememisler mesala.kopru konusunda mevlana'mi yoksa yavuzmu diyede sormamislar.mevlana olsa destek 100-100 olacakken % 40 dusman yaratmayi secmisler kendilerine.akp ciler gittikce bu topraklardan uzaklasiyor bu halki kotu yola sevk ediyor ..

  DOGRUDUR - Secret Garden

  eger bugun tayyip erdogan kopruye el-nusra el-kaide - hatta bin ladin koyarsa gene %60 destek alir.suan böyle ama yarin ne olacak kimse bilemez.hatirlarmisiniz bilmem 2002 yilinda saddam ibrazli (kimlikleri ile yapilan secimler) secimlerde %93 oy almisti.2003 de 1 gun dayandi o halk saddamin heykellerini indirip tekmeledi.esad ozal ve menderese dokunmuyrum bile.% 55 oy almisti ama idama giderken tek bir eylem bile olmadi.hatta onu asan evren %90 oy aldi.simdiden birsey goremeyiz arkadaslar.muhim olan yarindir.konjektor degistiginde gorecegiz bu destekleri.

  Yanlis - tahtasiz

  Cünkü; Anketin toplumun hangi kesiminde yapildigi göz önünde bulundurulmamis. Toplumun %90' nindan fazlasinin Sunni oldugu bir ülkede 3'üncü köprüye "Yavuz Sultan Selim isminin verilmesi" düsüncesine cogu kisinin evet diyecegi öngörülebilir birsey.

  Edep ya hu! - by-bucur

  Bunu her fırsatta dillendiren sizlere edep ya hu! Toplumun bir kesiminde infial yaratan bu isim üstüne özellikle giderek alevi toplumu yok saymak hangi vicdana sığar. Allah şükür müslümanım ama bu inadı bir türlü anlayamıyorum. Aynı mezhepten olmadığımız insanların yok sayılmasını benim mukaddes kitabım Kur-an dan nasıl açıklıyorsunuz anlatın bakalım!

  anket? - user1085355

  anketin adı da her tarladan bir kesek herhalde; ne çok konuya değinilmiş. bir de merakım var ben ne zaman bu anketlerde soru sorulan insan olacağım