AKP'yi rahatsız edecek atamalar

AKP'yi rahatsız edecek atamalar
AKP'yi rahatsız edecek atamalar
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'e selam vermemek için protokolden çıkan Korgeneral Aslan Güner orgeneral oldu ve Genelkurmay 2. Başkanlığı'na getirildi

 

ANKARA -  Yüksek Askeri Şura'dan AKP'yi kızdıracak 3 atama kararı da çıktı. Ankara kulislerinde, AKP'nin rahatsız olacağı öne sürülen iki isim orgeneral, Ergenekon'da ifade veren albay ise general oldu.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'e selam vermemek için protokolden çıkan Korgeneral Aslan Güner, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı'ndan Genelkurmay 2. Başkanlığı'na getirildi.KALYONCU DA ANKARA'YA GELDİ

 

Öte yandan terfilerde dikkat çeken isimlerden biri de Bekir Kalyoncu oldu. Diyarbakır 7. Kolordu Komutanı olan Kalyoncu, Aslan Güner'den boşalan koltuğa oturdu. Kalyoncu, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı oldu.  Kalyoncu, bazı yayın organları tarafından ''Ergenekon'un TSK'daki bağlantısı'' olarak hedefe konulmuştu.  Kalyoncu'nun eski Özel Harekat Polis İbrahim Şahin'le de bağlantılı olduğu ve ''Yeni bir tim kurdurması emri verdiği'' iddia edilmişti.


ERGENEKON'DA İFADE VEREN ALBAY GENERAL OLDU

 

Ergenekon Soruşturması kapsamında ifade veren Deniz Eğitim Komutanlığı’nda görevli Kurmay Albay Levent Görgeç, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda terfi eden 7 Albay’dan biri olarak Tuğamiral oldu.

Ergenekon Soruşturması kapsamında ifade veren 9 subay arasında yer alarak 30 Haziran 2009 tarihinde İstanbul Adliyesi’nde ifade veren Görgeç terfi etti.


İrtica ile Mücadele Planı belgesinde imzası bulunduğu iddia edilen Albay Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu subaylarla beraber Ergenekon Savcılarına ifade veren Deniz Albay Görgeç, bu yıl YAŞ’da değerlendirmeye alınarak Tuğamiral rütbesine yükseltildi.