Akşamcı tabakhaneye!

İçkili yerlerin tek bir merkezde toplanması ve bu yer için tabakhane bölgesinin seçilmesi, Denizli Belediye Meclisi'nde tartışmaya neden oldu.
Haber: OSMAN NURİ BOYACI / Arşivi

DENİZLİ - İçkili yerlerin tek bir merkezde toplanması ve bu yer için tabakhane bölgesinin seçilmesi, Denizli Belediye Meclisi'nde tartışmaya neden oldu. AKP'liler uygulamayla İstanbul ve Avrupa'daki benzerleri gibi turistik bölgeler oluşturulacağını savunurken, CHP'liler "Bu girişim kasıtlı. Kimse orada mekân açmaz" dedi.
Belediye Meclisi'nin dünkü oturumunda 'mücavir alan içerisinde içkili yerler bölgesi belirlenmesi' önerisi görüşüldü. AKP'li Başkan Nihat Zeybekci, içki ruhsatı almak için paravan isimlerle dernek kurulduğuna dikkati çekerek şöyle konuştu:
"Ben insanların dereden koyun atlatanlar derneği gibi paravan isimler altında yerler açmasına karşıyım. Eğitim bölgelerine ve üniversite yakınlarına kadar giren ve tek amacı alkol tüketimi olan yerler de açılmamalı. Bu tür yerlerin İstanbul'daki Çiçek Pasajı ve Kumkapı ile Avrupa'da örneklerini gördüğümüz publar ve barlar bölgesi gibi belli yerlerde toplanması taraftarıyım. İçkili yerleri batakhane, içki içen insanları vebalı gibi görmemek lazım."
Tabakhaneye içki servisi
Komisyon Başkanı AKP'li Süleyman Öztürk de Kirişhane'deki tabakhane bölgesinin bu iş için ideal olduğunu belirterek "Burada Bodrum ve Marmaris'te olduğu gibi nostaljik ve turistik bir bölge yaratılabilir" dedi. CHP grubu adına komisyon raporuna muhalefet şerhi koyan Meclis üyesi Ahmet Mintaş ise, içkili mekânların tek bir merkezde toplanmasının kasıtlı bir girişim olduğunu ileri sürdü. CHP'li üye Zafer Gönenç de, "Tabakhane halen tam olarak boşalmış değil. Buraya kimse içkili mekân kurmaz. İçkili yerler tabakhanede olursa, akşamcılar bundan sonra tabakhaneye rakı yetiştirmek zorunda kalır" dedi.
Tartışmaların ardından yapılan oylamada, tabakhane bölgesinin Denizli'nin ilk içkili yerler bölgesi olması, CHP'lilerin sekiz ret oyu, DYP'nin bir çekimser oyuna karşı AKP'lilerin 26 evet oyuyla kabul edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7569547569540

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.