Akşam'da TMSF 'düzenlemesi': İsmail Küçükkaya gitti, Mehmet Ocaktan geldi

Akşam'da TMSF 'düzenlemesi': İsmail Küçükkaya gitti, Mehmet Ocaktan geldi
Akşam'da TMSF 'düzenlemesi': İsmail Küçükkaya gitti, Mehmet Ocaktan geldi
TMSF'nin el koyduğu Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğine Mehmet Ocaktan getirildi, İsmail Küçükkaya istifa etti. Göreve Star gazetesi yayın koordinatörü Mehmet Ocaktan getirildi.

Radikal.com.tr - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Mayıs ayında "Çukurova Grubu'nun 455 milyon dolarlık borcunu ödeme imkanı olmadığı" gerekçesiyle Akşam gazetesi, Show TV ve Sky Türk 630 da dahil olmak üzere grubun pek çok medya şirketine el koyduktan sonra Star Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü olan Mehmet Ocaktan'ı Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak atadı.

TMSF'nin el koyduğu Akşam gazetesinde ilk büyük değişiklik yapıldı. Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya yerine, Star gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Ocaktan getirildi.

Medyatava'nın haberine göre, Çukurova Medya Şirketleri Grup Başkanı Cengiz Özdemir, Cuma günü İsmail Küçükkaya ile bir konuşma yaptı. "TMSF'ye danışman ol. Skytürk360'ta program yap; Akşam'da yazmaya devam et. Serdar Çaloğlu modelini uygulayalım (Show TV). Satış süresince bize danışmanlık yap" teklifini sundu.

Küçükkaya, bu teklifi kabul etmedi. Özdemir, Pazartesi'ye kadar süre tanıdı. Ve bu sabah İsmail Küçükkaya, net kararını bir kez daha açıkladı ve Akşam'la yollarını ayırdı.


  http://www.radikal.com.tr/113889911388995

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Maşallah! - Ali Fakı

  Diktatörlüğe geçiş hızlanıyor!

  kimisi devlet eliyle kimisi devlet elinde bol bol yandaş basın - erenirmak

  Buna hukuki olarak dur demek mümkün değil midir? TMSF mahkemeye verilemiyor mu? demokrasi de Muhalefet diye bir şeyler vardır. Onlardan bulunmaz mı etrafta.

  Akşam olur gizli gizli ağlarım... - isik38

  Akşamı da hükümetin stepnesi yaptılar... Zaten burjuva gazetesiydi. Şimdi "TÜY" diktiklerini ilan etme gereği duymuşlar... Basına acıyorum. Basını bir yere getiren hükümetler değil... halkın kendisidir.

  Utanç. - ganjml

  Mehmet metiner,Mehmet ocaktan,Engin ardıç ve Yiğit bulut,bu mahşerin dört atlısını tmsf her elkoyduğu bir şirketin başına getirecek ve siz o zaman şenliği görün,savunulun ileri demokrasi geliyor.

  ... - r11

  'Diktatörlük' tüm gözüdönmüşlüğüyle, heryere saldırmaya devam ediyor..