Aksaray esnafı isyanda: O yumruğu yiyen arkadaş sokağa çıkamıyor

Aksaray esnafı isyanda: O yumruğu yiyen arkadaş sokağa çıkamıyor
Aksaray esnafı isyanda: O yumruğu yiyen arkadaş sokağa çıkamıyor
Aksaray'da dövmek istedikleri bir İrlandalı turistin yumruklarına maruz kalan esnaf, görüntülerin bir kısmının kesildiğini ileri ve İrlandalı turistin sarhoş olduğunu öne sürdü. Kavganın başladığı dükkanın sahibi, "Yumruğu yiyip yere düşen arkadaş sokağa çıkamıyor şu anda" dedi.

İSTANBUL Aksaray Yusufpaşa'da İrlandalı bir turistle esnaf kavgası kameralara yansımıştı. Olayı anlatan dükkan sahibi Şenol Palan, büfeye gelen turistlerin alkollü olduğunu ve ortalığı dağıttıkları için kavga çıktığını ileri sürdü.

Aksaray’daki bir şarküteride bundan yaklaşık bir ay önce, bir turistle esnaf arasında çıkan ve güvenlik kameraları tarafından kaydedilen kavganın görüntüleri dün akşam bir haber bülteninde yayınlanınca Türkiye ’nin gündemine oturmuştu. İrlandalı bir turistin kendisini darp etmeye çalışan çok sayıda kişiyi yumruklarıyla etkisiz hale getirdiği ve sosyal medyada kısa sürede fenomene dönüşen görüntülere esnaftan itiraz geldi.

Olayların başladığı işyerinin sahibi olan ve kendisi de kavgaya karışan Şenol Palan, İrlanda asıllı Mohammed Fadel Dabbous adlı turistin alkol istediğini, ancak alkol satılmadığını öğrenmesi üzerine tartışma yaşandığını ve kasıtlı bir şekilde dolaptaki suları yola savurduğunu iddia etti.

ÜSTELİK SARHOŞMUŞ!

Kavgaya neden olan turistin işyerinin karşısındaki otelde konakladığını söyleyen Şenol Palan, “Otelde kalan turist dükkana gelerek alkol istedi. Ben de alkol satmadığımı söyledim. Daha sonra benimle tartışmaya başladı ve dükkandan ayrıldı. Bu kez dükkana oteldeki arkadaşlarıyla birlikte geldi. Dolap kapağını açtı ve bütün suları devirdi. Bunu kasıtlı yaptı. Üç kişi resmen dükkana baskına geldiler. Tezgahımızı dağıttılar. Bazı basın kuruluşları işlerine nasıl geldiyse onları yayınladılar. Bir esnaf bu kadar karalanmaz. Durduk yere saldırmadı bu kadar kişi. Ben burada ekmeğimi kazanıyorum. Kim olursa olsun aynı tepkiyi verirdim. Kavga yapanlar zaten alkollüydü" diye konuştu.

‘YUMRUK YİYEN ARKADAŞ SOKAĞA ÇIKAMIYOR’

Haberlere konu olan kavga görüntülerinin tamamının yayınlanmadığını, bir kısmının kesildiğini ileri süren Palan, şöyle devam etti: “Dükkanda 8 tane kamera var. Emniyette izledi bunu. Bize hak verdiler. Televizyon işine ne gelirse onu yayınladı. Bir esnaf bu kadar karalanmaz. Kavga dolabı açınca adam suçlu olur mu? Bu saçmalık. Benim ekmeğime engel olmaya çalışana kim olursa olsun ben ölümüne girerim. O adamın boksör, katil de olduğunu bilsem ben yine girerim. Çünkü ben buradan ekmek kazanıyorum. Biz tamam dedik gitti yine geldi. Üç kere gidip gidip geldi yani, kendisi kavga etmek istiyordu. Zaten kafaları güzeldi bunların. Ayık kafayla gelmediler buraya. Yumruğu yiyip yere düşen arkadaş sokağa çıkamıyor şu anda. Haberler doğruyu yansıtmıyor. Burada herkes ekmeğini kazanıyor.”

'HERKESİ DÖVDÜĞÜNÜ SÖYLÜYORLAR, YOK ÖYLE BİR ŞEY'

Palan'ın bitişiğindeki berber dükkanını işleten bir esnaf da, “Burada herkes birbirini tanıyor. Herkes birbirine yardımcı oluyor. Kavga sırasında zaten ben ayırmaya gittim. Kavga eden kişiyi uzaklaştırdım, sonra tekrar geldi. Saldırdığı için kendimizi savunduk. Haneye tecavüz ettiler. Ayrıca, kavga yapan kişinin boksör olduğunu ve herkesi dövdüğünü söylüyorlar. Böyle bir şey yok. Sadece bir kişiye yumruk attı" dedi.

(CİHAN - DHA - RADİKAL)

Aksaray esnafı yanlış adama çattı

Bütün esnafı döven 'İrlandalı boksör' aslen Kuveytliymiş!
 


  http://www.radikal.com.tr/142257814225787

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - şev_baş

  Ya burak allah aşkına senin elindeki sopayı çeken kamera sarhoş adamı mı çekmedi? Kalleşçe bir kişiye yirmi kişi dalmışınız. Adam da kendini savunmuş doğal alarak. Ne bekleyecekti sizin onu bir su için linç etmenizi mi.

  ayıp - cemares

  Esnaf tarafından etrafı sarılmayan yok, o yüzden sizi bu kadar "karalıyor" insanlar. Sudan sebeblerle insanları linç et, ekmeğim diye ağla. Ekmeğin için ekmeğini kazandığın birinin kafasına sopa geçirmen gerekiyorsa kazanma arkadaşım ekmeğini. Adamlıktan bahsedeceğinize insanlık yapıp suyu ikram etseydiniz. İrlandalı abimiz bir gün dolmuşa da binse keşke... Minubuste para gönderirsin üstünü vermez isteyince hemen levyeye sarılırlar. Yıllardır ne çekiyor insanlar bu sokak çetelerinden. Girersin birşey almaya masum masum, fiyat gelir 5 kat verme kavga çıkar polis çağırırsın onlardan beter bide onlar sopalar. Çok sevdiğiniz büyükleriniz her köşe başına amw yaptı da nefes alıyoruz artık. Ellerinden öperiz abimizin.

  - user664942

  bir irlandalı 15 türke bedelmiş

  !!!! - AYDIN OZEL

  görüntüler konuşuyor zaten ekmek parası ise hemen sopayla dışarı cıkmıyacaksın arkadaş kırılan yok bozulan yok mazemen de toplar geri rafa dizersin ne var yani kavgayı ayırmaya calısıyorlarmıs 15-20 kişi adamın üstüne çullanmışsınız. adama şarhoş diyorsunuzda daha cok siz sarhoş gibi duruyorsunuz. ben burda esnafım herkezi tanıyorum artistim ben artist diye tavır takınırsan alırlar anahtarını dikkat edeceksin. esnaf isen tatlı dilli olacaksın . ekmek parası diyede duygu sömürüsü yapmıyacaksın. ben insandaki erkekliğe bakarım arkadaş adam tek başına alayınıza gider yapmış işte . sizde erkek gibi sopa satır ne bulursanız onunla üstüne gitmişsiniz. :):)

  - sofronitsky

  E yayinlasinlar o zaman diğer görüntüleri. Dayak atmaya çalışırken dayak yemişler şimdi ağlıyorlar.

  ADAM DOLAP KAPAĞINI AÇIYOR.. - ARAGORA

  sular yerlere saçılıyor.Dolabın ve suların hiç mi kabahati yok?Diyelim ki adam suları yere düşürdü.Kafasına sopa mı vurmak gerek ?Farzedelim ki adam öldü..Ne yapacaksın ? Büfecinin savunması çok cahilce..Ekmeğimle oynayana ölümüne dalarım ,ne demek ?Sular yere düşünce ekmekle mi oynanmış oluyor ?Üstelik dolap yerinde düzgün durmuyor ve sular da...Marketlerdeki dolap kapaklarını bir düşünün..Kapağı ne şekilde açarsan aç,sular düşmez...Adam sarhoşmuş da ,içki istemiş de...Adam o yumrukları atarken hiç sarhoş görünmüyordu..Daha kötüsü o kadar esnaf bir sarhoşa mı yenildi ?Bir kişiye onlarca kişi saldırmak erkekliğin hangi kitabında var ?Üstelik sopalarla sandalyelerle..Adaleti kendiniz sağlamaya çalışırken hem ayıp yapmışsınız hem de günah...

  Şiddet Satan Esnaf - user391134

  Dönerci Kadına Pala sallar, Fırıncı gencecik çocuğu döverek katleder, Camına kartopu gelen baharatçı adam öldürür, 15 kişi bir tek adama saldırır. Ne güzeldir Benim yurdum esnafı.. Ybancılara bunları yapıyorlarsa bunların aileleri ve çocukları ne durumdadır...Yazık