Aksaray esnafı isyanda: O yumruğu yiyen arkadaş sokağa çıkamıyor

Aksaray esnafı isyanda: O yumruğu yiyen arkadaş sokağa çıkamıyor
Aksaray esnafı isyanda: O yumruğu yiyen arkadaş sokağa çıkamıyor
Aksaray'da dövmek istedikleri bir İrlandalı turistin yumruklarına maruz kalan esnaf, görüntülerin bir kısmının kesildiğini ileri ve İrlandalı turistin sarhoş olduğunu öne sürdü. Kavganın başladığı dükkanın sahibi, "Yumruğu yiyip yere düşen arkadaş sokağa çıkamıyor şu anda" dedi.

İSTANBUL Aksaray Yusufpaşa'da İrlandalı bir turistle esnaf kavgası kameralara yansımıştı. Olayı anlatan dükkan sahibi Şenol Palan, büfeye gelen turistlerin alkollü olduğunu ve ortalığı dağıttıkları için kavga çıktığını ileri sürdü.

Aksaray’daki bir şarküteride bundan yaklaşık bir ay önce, bir turistle esnaf arasında çıkan ve güvenlik kameraları tarafından kaydedilen kavganın görüntüleri dün akşam bir haber bülteninde yayınlanınca Türkiye ’nin gündemine oturmuştu. İrlandalı bir turistin kendisini darp etmeye çalışan çok sayıda kişiyi yumruklarıyla etkisiz hale getirdiği ve sosyal medyada kısa sürede fenomene dönüşen görüntülere esnaftan itiraz geldi.

Olayların başladığı işyerinin sahibi olan ve kendisi de kavgaya karışan Şenol Palan, İrlanda asıllı Mohammed Fadel Dabbous adlı turistin alkol istediğini, ancak alkol satılmadığını öğrenmesi üzerine tartışma yaşandığını ve kasıtlı bir şekilde dolaptaki suları yola savurduğunu iddia etti.

ÜSTELİK SARHOŞMUŞ!

Kavgaya neden olan turistin işyerinin karşısındaki otelde konakladığını söyleyen Şenol Palan, “Otelde kalan turist dükkana gelerek alkol istedi. Ben de alkol satmadığımı söyledim. Daha sonra benimle tartışmaya başladı ve dükkandan ayrıldı. Bu kez dükkana oteldeki arkadaşlarıyla birlikte geldi. Dolap kapağını açtı ve bütün suları devirdi. Bunu kasıtlı yaptı. Üç kişi resmen dükkana baskına geldiler. Tezgahımızı dağıttılar. Bazı basın kuruluşları işlerine nasıl geldiyse onları yayınladılar. Bir esnaf bu kadar karalanmaz. Durduk yere saldırmadı bu kadar kişi. Ben burada ekmeğimi kazanıyorum. Kim olursa olsun aynı tepkiyi verirdim. Kavga yapanlar zaten alkollüydü" diye konuştu.

‘YUMRUK YİYEN ARKADAŞ SOKAĞA ÇIKAMIYOR’

Haberlere konu olan kavga görüntülerinin tamamının yayınlanmadığını, bir kısmının kesildiğini ileri süren Palan, şöyle devam etti: “Dükkanda 8 tane kamera var. Emniyette izledi bunu. Bize hak verdiler. Televizyon işine ne gelirse onu yayınladı. Bir esnaf bu kadar karalanmaz. Kavga dolabı açınca adam suçlu olur mu? Bu saçmalık. Benim ekmeğime engel olmaya çalışana kim olursa olsun ben ölümüne girerim. O adamın boksör, katil de olduğunu bilsem ben yine girerim. Çünkü ben buradan ekmek kazanıyorum. Biz tamam dedik gitti yine geldi. Üç kere gidip gidip geldi yani, kendisi kavga etmek istiyordu. Zaten kafaları güzeldi bunların. Ayık kafayla gelmediler buraya. Yumruğu yiyip yere düşen arkadaş sokağa çıkamıyor şu anda. Haberler doğruyu yansıtmıyor. Burada herkes ekmeğini kazanıyor.”

'HERKESİ DÖVDÜĞÜNÜ SÖYLÜYORLAR, YOK ÖYLE BİR ŞEY'

Palan'ın bitişiğindeki berber dükkanını işleten bir esnaf da, “Burada herkes birbirini tanıyor. Herkes birbirine yardımcı oluyor. Kavga sırasında zaten ben ayırmaya gittim. Kavga eden kişiyi uzaklaştırdım, sonra tekrar geldi. Saldırdığı için kendimizi savunduk. Haneye tecavüz ettiler. Ayrıca, kavga yapan kişinin boksör olduğunu ve herkesi dövdüğünü söylüyorlar. Böyle bir şey yok. Sadece bir kişiye yumruk attı" dedi.

(CİHAN - DHA - RADİKAL)

Aksaray esnafı yanlış adama çattı

Bütün esnafı döven 'İrlandalı boksör' aslen Kuveytliymiş!