Aksaray'daki İSKİ binasının yıkımı tamamlandı

Aksaray'daki İSKİ binasının yıkımı tamamlandı
Aksaray'daki İSKİ binasının yıkımı tamamlandı
İstanbullulara yeni bir meydan, park ve zeminaltı otoparkı kazandırmak için Aksaray'da yürütülen çalışmalar kapsamında, İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) eski Genel Müdürlüğü binasının yıkımı tamamlandı.

RADİKAL - İBB Zabıta Daire Başkanlığı Zabıta Tedbir Müdürlüğü’nün kontrolünde, yüklenici firma tarafından yürütülen yıkım çalışmalarında aralıksız çalışan İBB Zabıta ekipleri, herhangi bir kazanın yaşanmasına mahal vermedi. Yıkım boyunca, üst düzey güvenlik önlemleri alan İBB Zabıta ekipleri, binanın etrafını demir bariyerlerle çevreleterek gerekli güvenlik önlemlerini aldırdı. Yıkıma uygun makine ve araç gereçlerin kullanıldığı yıkım çalışmasında, aşırı toz oluşmasını engellemek ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla sulama çalışmaları da yapıldı.

İSTANBULLULAR YENİ BİR MEYDANA KAVUŞACAK

1983 yılında yapımına başlanan ve 1985 yılında hizmet vermeye başlayan binanın yerine yer altı otoparkı yapılacak ve üstü yeşil alan olarak düzenlenerek İstanbullulara hizmet verecek. Daha sonra Aksaray Meydanı’ndaki trafik de yeraltına alınarak, yeşil alana büyük bir meydan da eklenecek. Aksaray Meydanı, vatandaşların buluşacağı ve sosyal paylaşımlarda bulunacağı bir alan haline getirilecek.


Proje tamamlandığında, İstanbullular yeni bir park, meydan ve yer altı otoparkına kavuşmuş olacak.