Akşit: RTÜK yanlış yaptı

Devlet Bakanı Güldal Akşit, Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Digitürk üzerinden erotik yayın yapan şifreli kanallar ile ilgili kararını değerlendirirken, "Şifreli, parayla ve...

ANKARA - Devlet Bakanı Güldal Akşit, Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Digitürk üzerinden erotik yayın yapan şifreli kanallar ile ilgili kararını değerlendirirken, "Şifreli, parayla ve tercih kullanılarak izlenen bu kanallar için böyle bir karar alınmasını doğru bulmuyorum" dedi.
'Şifreye yasak hatalı'
Güldal Akşit, Ankara Valiliği ve SHÇEK'in ortaklaşa düzenlediği Anneler Günü kutlaması öncesinde, gazetecilerin RTÜK'ün erotik yayın yapan şifreli kanallarla ilgili kararına ilişkin soruları yanıtladı.
RTÜK yönetimi tarafından alınan yasaklama kararının, şifreli ve kamunun genelinin izlemediği kanallarla ilgili olması nedeniyle tartışmalı olduğunu ifade eden Devlet Bakanı Akşit, "Kamuoyuna tamamen açık olan kanallar açısından RTÜK'ün böyle bir karar alması çok doğrudur, ancak şifreli kanallar, parayla, tercih kullanılarak izlenen kanallar olduğu için böyle bir karar alınmasını doğru bulmuyorum" diye konuştu.
'Tercih meselesi'
Bakan Akşit, bir gazetecinin, 'kararın toplumun ahlaki yapısını bozduğu' gerekçesiyle alındığını belirtmesi üzerine, "Bu kanallar genelin kullanımına açık değil, tercihle kullanılıyor. Tercih eden kişilere zararı dokunuyor gerekçesiyle engellemek pek mantıklı gelmiyor bana. Ama genele açık kanallar olsa doğru" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7456897456890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.