Aksu: Daha çok demokrasi

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, dün Mardin'de yapılan 'Bölge Valiler Toplantısı'nda valilere, "Sorunları daha çok demokrasi, daha çok vatandaşlık hukuku ve daha çok refahla çözeceğiz" diye seslendi.

MARDİN - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Mardin'de gerçekleştirilen
'Bölge Valiler Toplantısı'nda, "Tüm sorunları daha çok demokrasiyle çözeceğiz" mesajı verdi.
Mardin Valiliği Dara Toplantı Salonu'nda dün yapılan toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Aksu, sağlanan huzur ortamında, vatandaşın devlete verdiği desteğin devam ettirilmesi için devlet-vatandaş ilişkilerini sıcak tutacak tedbirlerin alınmasında yarar bulunduğunu belirtti. Terörle mücadelede silahlı kuvvetler ile güvenlik güçlerinin kazandığı büyük başarının, sosyal ve ekonomik tedbirlerle desteklenmesi zorunluluğunun toplumun bütün kesimlerince kabul edildiğini kaydeden Bakan Abdülkadir Aksu, şöyle konuştu: "Teröre prim ve cesaret verecek her davranış, milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin kalkınmasına ve aydınlık geleceğe vurulan en büyük darbedir. Bu ülkeyi kuranların bize miras bıraktığı temel prensipler, Cumhuriyet ilkesi ve anayasal düzen dahilinde her sorunu daha çok demokrasi, daha çok vatandaşlık hukuku ve refahla çözeceğimizden kimsenin endişesi olmasın."
'Köye Dönüş'e 43 milyon YTL
İçişleri Bakanı Aksu, Mardin'de toplantıda Köye Dönüş Projesi'nde gelinen noktayla ilgili olarak da şu bilgileri verdi:
"14 ilimizde güvenlik nedeniyle göç eden yaklaşık 360 bin vatandaşımızdan 127 bin 50 kişinin yeniden geri dönüşü sağlanmıştır. Göç eden nüfusun üçte birinin geri dönüşünün sağlandığı göz önüne alınırsa, projenin başarılı olduğunu söylemek mümkündür. Bu kapsamda, 1999 yılından bugüne kadar proje için genel bütçeden bakanlığımız sorumluluğundaki iller için 32 milyon 769 bin YTL, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın sorumluluğundaki iller için de 10 milyon 703 bin YTL olmak üzere, toplam 43 milyon 472 milyon YTL tahsis edilmiştir."


    http://www.radikal.com.tr/7559667559660

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.