Aksu: Engeli kaldırdık

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 'içki yasağı' haberleriyle ilgili olarak İçkili yer bölgelerinin daraltılması, kaldırılması, içki içmenin yasaklanması gibi bir uygulama ya da...

İSTANBUL - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 'içki yasağı' haberleriyle ilgili olarak İçkili yer bölgelerinin daraltılması, kaldırılması, içki içmenin yasaklanması gibi bir uygulama ya da düzenlemenin söz konusu olmadığını belirterek, "Yaptığımız yasal düzenlemelerle bu tür işyeri açmak isteyenlerin önündeki bürokratik engeller de kaldırılmıştır" dedi.
Aksu, İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında, 'içki yasağı ve kırmızı sokak' konusunu değerlendirdi. Yazılan ve söylenenlerin tam aksi bir uygulama içinde olduklarını belirten Aksu, bugüne kadar açılan içkili yerlerin müktesep haklarının korunduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Ruhsatlandırılmış yerlere yeniden ruhsat verme gibi bir olay yok. Bugüne kadar ne valiliklere, ne bakanlığıma aykırı bir uygulamayla ilgili ne bir şikâyet, ne bir müracaat olmuştur. Bakanlığımca valilerden" kırmızı sokak projesi' gibi bir proje de istenmemiştir, istenmesi mümkün değil."
'Kırmızı nokta yok'
Aksu, "Yönetmelikle ilgili bazı illerden, belediyelerden sorulan açıklamalar üzerine biz genelge yayımladık. Bu genelgede de ne yasaklama var ne 'kırmızı nokta' var. Bu söylenenlerin tam tersine, içkili yer bölgesinin bir belediye sınırı dahilinde birden çok alanda tespit edilmesine engel bir husus yoktur" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7655377655370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.