Aksu: İşkence ve yoksulluğa son

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, işkence ve kötü muamelenin kökünü kazıma kararlılığında olduklarını belirtti, valileri de uyardı. Aksu, Vilayetler Hizmet Birliği'nin dün toplanan 21. genel kurulunda valilere "Daima halkın içinde olunuz" diye seslendi.

ANKARA - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, işkence ve kötü muamelenin kökünü kazıma kararlılığında olduklarını belirtti, valileri de uyardı. Aksu, Vilayetler Hizmet Birliği'nin dün toplanan 21. genel kurulunda valilere "Daima halkın içinde olunuz" diye seslendi.
Aksu, valilerden taleplerini şöyle sıraladı: "Görev yaptığınız yörenin huzur ve güvenliği ile vatandaşımızın can ve mal emniyetinin korunması yanında, ekonomik ve sosyal bakımdan da lokomotifi olmalısınız. Tasarruf tedbirlerine azami riayet edin, lüks olarak algılanabilecek her türlü harcamadan şiddetle kaçının. Hükümetimiz, artık işkence ve kötü muamelenin kökünün kazınmasına kararlı. Hiçbir şekilde işkenceye ve kötü muameleye müsamaha etmemize imkân yok. Oluşması muhtemel her türlü insan hakları ihlali iddialarını derhal inceleyerek sonuçlandırmanızı bekliyorum. Devletimiz bir hukuk devletidir. İdarede keyfiliğe yer yoktur. Muhtaç vatandaşlara yönelik yardımların amacına uygun kullanılmasına özen gösterin. Artık, aç ve açıkta hiç kimse kalmamalı. Donarak ölen, çöpten yiyecek toplayan insan manzaraları yaşanmamalı. Hükümet programında ve acil eylem planında öngörüldüğü üzere, 'yoksullukla ve yolsuzlukla mücadeleye' önem vereceksiniz".
Bölünmüş yol serferberliği
'Bölünmüş yol seferberliği' ilan ettiklerini hatırlatan Aksu, valilerden bütün kamunun araç parkını bu hizmete tahsis etmekten ve gerektiğinde özel idare imkânlarını kullanmaktan çekinmemelerini istedi.


    http://www.radikal.com.tr/7379697379690

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.