'Al böbreğim senin olsun...'

Böbrek hastası olan Mustafa Emre Bozbağ, okuduğu okulun müstahdemi Havva İşler'in bağışladığı böbrekle hayata döndü. Emre, 'ikinci annem' dediği Havva hanıma sarılıp taburcu oldu.

ANTALYA - Böbrek hastası olan Mustafa Emre Bozbağ, okuduğu okulun müstahdemi Havva İşler'in bağışladığı böbrekle hayata döndü. Emre, 'ikinci annem' dediği Havva hanıma sarılıp taburcu oldu.
Üç yaşından beri böbrek hastası olan Mustafa Emre hastalıkta son noktaya gelince nakle karar verildi. Ancak anne sevgi şeker, baba Ali Bozbağ tansiyon hastası olunca bağışçı olamadı. Akrabalardan da ses soluk çıkmadı. Ve devreye Kocaeli Nuh Çimento İlköğretim Okulu müstahdemi ve ailenin yedi yıllık dostu Havva İşler girdi, "Gönllüyüm" dedi. Aile, Sağlık Bakanlığı Etik Kurulu'na, ortada hiçbir menfaat olmadığını ispat edince nakil 12 Nisan'da Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Baba Ali Bozbağ mutlu: "Mustafa, okulda her gün Havva İşler'in temizlik odasında bez değiştirmek zorundaydı. O da bu duruma üzülüp organlarını vermeyi kabul etti. Dünyada insanlığın ölmediğini bize gösterdi."