Alacak-verecek meselesi yüzünden dövdüğü adamı beşinci kattan attı!

Karaman'da alkollü genç, alacak meselesi yüzünden kapısını kırarak girdiği evde, 82 yaşındaki babayı önce dövdü, sonra hırsını alamayıp beşinci kattan aşağı attı
Haber: SERDAR ÖZGÜR / Arşivi

KARAMAN - LPG ve su bayii 35 yaşındaki Hayri Gezer, aşırı alkol aldıktan sonra, alacak konusunda aralarında anlaşmazlık bulunan 82 yaşındaki Nail Özpeynirci’yi döverek yakaladıktan sonra 5’inci kattan atarak öldürdü.
Karaman’daki Külhan Mahallesi 13’üncü Sokak Doğan Apartmanı dün saat 02.00 sıralarında akıl almaz bir vahşete sahne oldu. Aşırı alkollü olduğu belirtilen Hayri Gezer, Nail Özpeynirci’nin oturduğu binaya gelip zile bastı.
Uykudan uyanan Özpeynirci pencereden baktı, ama kimseyi göremedi. Bu sırada apartmanın giriş kapısının açık olduğunu gören Gezer, beşinci kata çıkıptekmeyle Nail Özpeynirci’nin kapısını kırdı. Oğlu Murat Özpeynirci’nin kendisine olan borcunu ödemediğini öne süren Hayri Gezer, Nail Özpeynirci ile tartışmaya başladı. Kardeşinin telefon açması üzerine gelen ağabey Osman Gezer’in önlemeye çalıştığı tartışma sırasında Hayri Gezer, Özpeynirci’yi dövdü. Öfkesine hâkim olamayan Hayri Gezer, salon penceresini açarak Nail Özpeynirci’yi attı. Ağır yaralanan yaşlı  adam kaldırıldığı Karaman Devlet Hastanesi’nde öldü.
Kaçmaya çalışan Hayri Gezer kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Hayri Gezer’in Külhan Mahallesi’nde ve tüp ve su bayiliği yaptığı ve bir süre önce Nail Özpeynirci’den bu işyerini satın aldığı belirtildi. Soruşturma sürdürülüyor.
Karaman Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen Gezer, ardından adliyeye sevk edildi. Geniş güvenlik önlemleri altında adliye binasına getirilen Hayri Gezer, sakin göründü.