Alanya Belediyesi hijyende devrim yaptı!

Alanya İlçesi Belediye Meclisi hijyende 'Uğur Dündar kriterleri'ni yakaladı. Evlere servis yapan tüpçü, sucu ve tamircilere evlere girerken galoş giyme zorunluluğu getirildi.

ANTALYA - Alanya İlçesi Belediye Meclisi hijyende 'Uğur Dündar kriterleri'ni yakaladı. Evlere servis yapan tüpçü, sucu ve tamircilere evlere girerken galoş giyme zorunluluğu getirildi. Çay ocaklarında da birtakım düzenlemeler yapıldı ve bu işyerlerinde bardakların elle yıkanması yasaklandı. Çay ocaklarına bardak yıkama makinesi kullanma zorunluluğu getirildi. Ayrıca bu tip yerlerde tost, hamburger satışı da yasaklandı.
Belediye Meclisi Bütçe Komisyonu Başkanı Hilmi Tokuş, kurallara uymayanlara 124 YTL ceza verileceğini, haklarında işlem yapılacağını, kontrolleri de zabıta ekiplerinin yapacağını anlattı: "Kurallara uymayanlar hakkında tutanak tutulacak. Vatandaşlardan da evlerine galoşsuz giren tüpçüleri, tamircileri, pizzacıları ve diğer servis elemanlarını ihbar etmelerini istiyoruz."
Alanya Belediyesi Meclisi daha önce sabıkalılara işyeri ruhsatı verilmemesi ve kentte sokak çocuklarından alışveriş yapanlara cezai işlem uygulanması kararlarıyla gündeme gelmişti.