Alanya sezon sonu bisiklet yol yarışları sona erdi

Alanya sezon sonu bisiklet yol yarışları sona erdi
Alanya sezon sonu bisiklet yol yarışları sona erdi
Alanya'da düzenlenen 'Sezon Sonu Bisiklet Yol Yarışları' kriteryum yarışlarıyla sona erdi

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun (TBF) Alanya Belediyesi'nin desteğiyle düzenlediği 'Sezon Sonu Bisiklet Yol Yarışları'nın son gününde kriteryum yarışları yapıldı. Kent merkezindeki parkurda günün ilk yarışı 30,8 kilometrelik master erkek A ve B kategorisinde yapıldı.

A kategorisinde ferdi sporcu Turgay Germen, B kategorisinde ise İstanbul Gençlikspor'dan Atilla Atay birinci oldu. Daha sonra düzenlenen 39,2 kilometrelik genç erkekler kategorisinde ise Torku Şekerspor'dan Enes Talha Ay birinciliği elde etti. Yarışlar, 16,8 kilometrelik genç ve yıldız kadınlar yarışlarıyla devam etti. Sakarya Telekomspor'dan Zeynep Ezgitekinoğlu yıldız kadınlarda, Ayşenur Turgut ise genç kadınlarda birinci oldu. 30,8 kilometrelik yıldız erkek A Kategorisi'nde Konya Selçuk Belediyesi'nden Emre Torun, 16,8 kilometrelik yıldız erkek B Kategorisi'nde ise Arifiye Gençlik Spor Kulübü'nden Serhat Mercan birinciliği elde etti. Son olarak 50,4 kilometrelik büyük erkekler yarışı yapıldı. Bu yarışı Torku Şekerspor'dan Ahmet Örken birinci tamamladı.

İŞTE DERECEYE GİRENLER

Yarışlar sonunda 2013 yılı Türkiye Genel Ferdi Klasmanı'nda dereceye giren sporcular da belli oldu. Buna göre büyük erkeklerde Aleksandar Alekse Aleksiev (Kocaeli Brisaspor), büyük kadınlarda ise Merve Demircioğlu (Sakarya Telekomspor) birincilik kürsüsüne çıktı. 2013 yılında Türkiye Genel Takım Klasmanı'nda birinciliği ise büyük erkeklerde Kocaeli Brisaspor, büyük kadınlarda Konya Gençlikspor takımları elde etti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  KONYA

  ,

  ENES

  ,

  spor

  ,

  Master

  ,

  Erkek

  ,

  Alanya

  ,

  sezon

  ,

  kent

  ,

  genç

  ,

  sakarya