Alanya 'Welcome Ramadan' dedi

ANTALYA - Alanya ilçesinde bir caminin mahyasına İngilizce ve Türkçe ‘Hoşgeldin Ramazan’ yazıldı. Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Alış Camii’nin minareleri arasındaki boşluğa ışıklı olarak ‘Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan’ ve ‘Welcome Ramadan’ yazıldı.
Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar, Alanya’daki yabancı nüfusunun çokluğuna dikkat çekti: “Alanya’da yerleşik yabancı komşularımızla beraber ramazan ayına girdik. Onlar da ramazan ayını hissediyorlar. Onların da ramazan ayının farkında olmalarını, bu güzelliğe ortak olmalarını sağlamak için çift minareli camilerimiz için mahyalara ‘Hoşgeldin ya şehri Ramazan’ ve ‘Welcome Ramazan’ ifadesini de yazdırdık.”  

İftar yemeği de verilecek
Alanya’daki Ramazan faaliyetleri bununla da sınırlı kalmadı. Müftü Başpınar, ayrıca Alanya’da yaşayan yabancılara iftar yemeği verileceğini, bununla ilgili olarak ilgili adreslere davet yazılarının gönderilmeye başlandığını açıkladı. İftar yemeği Kuyularönü Camii önündeki iftar çadırında verilecek.  Başpınar “Burada bulunan bu komşularımızla beraber iftar yemeği yiyeceğiz iftarda beraber olacağız” diye konuştu. (aa)