Alanya'da uyuşturucu sevkiyatına 5 gözaltı

Alanya'da uyuşturucu sevkiyatına 5 gözaltı
Alanya'da uyuşturucu sevkiyatına 5 gözaltı
Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Gaziantep'ten getirildiği tespit edilen 1 kilo 100 gram esrar ve ruhsatsız tabanca ele geçirildi

ALANYA - Alanya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Gaziantep’ten esrar getirileceği ihbarı aldı. İlçe giriş ve çıkışında önlem alan ekipler dün gece saat 01.00 sıralarında Gaziantep ve Ankara plakalı iki otomobilin ilçeye girdiğini belirledi. Polis, 31 yaşındaki A.S.K’nın sürücü olduğu otomobilde yolcu olarak bulunan kuzeni 26 yaşındaki G.K isimli kadının çantasında 1045 gram esrar maddesi ve ruhsatsız tabanca ile 6 mermi ele geçirirken, aynı otomobildeki 31 yaşındaki Ö.K’nın üzerinde 5 gram esrar ve sahte kimlik çıktı. Diğer otomobilde G.K’nın kocası 33 yaşındaki İ.K ile 32 yaşındaki M.E’de ise 50 gram esrar maddesi bulundu. 5 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerde sahte kimlikler de elegeçirildiği bildirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nde sorguları süren şüphelilerin işlemlerin ardından ’uyuşturucu ticareti, evrakta sahtecilik ve ruhsatsız silah ve mühimmat’ taşımak suçlarından adliyeye sevk edileceği belirtildi.(dha/Özgür Yılmaz)