Alaton: Bilgim basın kadar

Alarko Holding Yönetim Kurulu Eşbaşkanı
İshak Alaton, İçişleri Bakanı, İstanbul Valisi ve Emniyet Genel...

İSTANBUL - Alarko Holding Yönetim Kurulu Eşbaşkanı İshak Alaton, İçişleri Bakanı, İstanbul Valisi ve Emniyet Genel Müdürü'nün ziyaretinin ardından basına yaptığı açıklamada "Cinayeti kimin işlediği belli değil" dedi. Şirket üst düzey yöneticileriyle bir araya gelerek değerlendirme yaptıklarını söyleyen Alaton,
"Ancak en önemlisi, sevgili dostum Garih'in felsefi mirası. Gösterdiği yoldan şaşmadan devam edeceğiz. Biz çoktan sorumluluğu genç insanlara devretmiştik. Onun için şirketin devamlılığı hakkında en ufak bir şüphemiz yok" dedi.
Alaton cinayet zanlısıyla ilgili bir soruya , "Basının verdiği haberlerle yetinmek durumundayım. Olay olduktan sonra kimin yaptığı aslında beni çok ilgilendirmiyor" yanıtını verdi.
"Bu cinayet dini ya da siyasi amaçlı olabilir mi, yoksa adi bir cinayet mi?" sorusu üzerine Alaton, şunları söyledi:
"Bu, en fazla üzerinde durmak istediğim ya da inanmak istediğim olay. Bu eğitimsiz, hiçbir sorumluluğu olmayan insanların yapmış olabileceği bir hareket. "
'Vasiyet eski bir hikâye'
Alaton, Garih'in vasiyetiyle ilgili sorulara da, "Öldükten sonraki beş sene boyunca şirketin, mirasçılarının da karışamayacağı bir şekilde diğeri tarafından yönetilmesi eski bir hikâye. Biz bunu şirketin geleceği ve konulmuş prensipler gereği yönetimin emin ellerde olması için kendi aramızda belki 20 yıl önce ortaya koyduk. Bunu ailelerimize de tebliğ ettik" yanıtını verdi.